صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیر خارجه امریکا: در سوریه به حمایت از کردها متعهد هستیم

وزیر خارجه امریکا: در سوریه به حمایت از کردها متعهد هستیم

پمپئو گفت که کشورش از کردهای سوریه در برابر تعرضات احتمالی ارتش ترکیه دفاع خواهد کرد. او گفت ایالات متحده به حمایت از اقلیتهای قومی و مذهبی در سوریه ادامه خواهد داد.
   به گزارش دویچه وله،  مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا، تصریح کرد که کشورش در برابر ترکیه به حمایت از کردهای سوریه ادامه خواهد داد.
مایک پمپئو شامگاه پنجشنبه (سوم جنوری) به پایگاه خبری محافظهکار "نیوزمکس" گفت که ایالات متحده به حمایت از اقلیتهای قومی و مذهبی در سوریه ادامه میدهد و اجازه نمیدهد "ترکها به کشتار کردها دست بزنند". او تأکید کرد که کشورش پس از خروج نیروهای امریکایی از سوریه  نیز به این تعهدات پایبند است.
دونالد ترامپ، در روزهای پیش از کریسمس، به طور غیرمنتظره از خروج نیروهای امریکایی در آیندهای نزدیک از سوریه سخن گفت. او در توجیه این اقدام گفت که نبرد با جهادگران "دولت اسلامی" (داعش) در سوریه پایان یافته است.
با اظهارات ترامپ این گمان قوت گرفته بود که او قصد دارد هرچه زودتر نیروهای کشورش را از سوریه خارج کند، اما او پس از آن گفت که هرگز برای این امر "یک بازه زمانی مشخص" تعیین نکرده است.
رئیسجمهور ایالات متحده دوشنبه گذشته (اول جنوری) تصریح کرد: «ما خارج خواهیم شد، و بهشکلی سنجیده خارج خواهیم شد. من هرگز نگفتهام که همین فردا خارج میشویم».