صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وکیل روس حاضر در جلسه برج ترامپ در آمریکا متهم شد

وکیل روس  حاضر در جلسه برج ترامپ  در آمریکا متهم شد

یک وکیل روس که در سال ۲۰۱۶ در نشستی با دستیاران ارشد کارزار انتخاباتی ترامپ شرکت کرده بود در پرونده جداگانه ای متهم شده است.
به گزارش بی بی سی، اتهام خانم ناتالیا وسلنیتسکایا جعل کردن شواهد در جریان دفاع از یک شرکت روس در سال ۲۰۱۳ است. در آن سال شرکت "پروزان هولدینگز" متهم به مشارکت در یک کلاهبرداری مالیاتی و پاک کردن سرمنشاء (پولشویی) ۲۳۰ میلیون دالر بود.
مقام ها تایید کرده اند که دفتر دادستانی آمریکا در نیویورک خواستار تسلیم خانم وسلنیتسکایا است.
در ادعانامه ای که سه شنبه علنی شد خانم وسلنیتسکایا به ارائه "اعلامیه ای عمدا گمراه کننده" به دولت آمریکا در دفاع از شرکت روس متهم شده است. در این ادعانامه آمده است: "اعلامیه وسلنتیسکایا آنچه را قرار بود یافته های دولت روسیه باشد عرضه می کرد - یافته هایی که ظاهرا مشتریان وسلنتیسکایا را تبرئه می کرد - و به دروغ ادعا می شد که این یافته ها به طور مستقل توسط دولت روسیه تهیه شده."
ادعا می شود که این وکیل ۴۳ ساله "به طور مخفیانه" در همکاری با یک دادستان روس آن اعلامیه را تنظیم کرده بود. او قبلا این ادعا که به نمایندگی از سوی دولت روسیه کار کرده را انکار کرده است. به شرکت پروزان هولدینگز، که در کانون این پرونده است، دستور داده شده تقریبا ۶ میلیون دالر جریمه به دولت آمریکا بپردازد.