صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

محکومیت وزیر سابق اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران

محکومیت وزیر سابق اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران

وزیر سابق انرژی و زیرساخت اسرائیل به جرم جاسوسی برای ایران و دادن اطلاعات به "دشمن" به ۱۱ سال زندان محکوم شده است. او دو بار به ایران سفر کرده است. این حکم توافقی قرار است ماه آینده به صورت نهایی بررسی شود.
به گزارش دویچه وله، گونن سگو، وزیر سابق انرژی و زیرساخت دولت اسرائیل، به اتهام جاسوسی برای ایران و دادن اطلاعات به "دولت متخاصم" به ۱۱ سال زندان محکوم شد. این خبر را وزارت دادگستری اسرائیل روز چهارشنبه ۱۹ جدی (۹ جنوری) اعلام کرد. این حکم که به صورت توافقی تعیین شده است و هنوز باید به صورت رسمی از سوی دادگاه اعلام شود.
وزارت دادگستری اسرائیل اطلاع داد که گونن سگو به اتهام "جاسوسی برای ایران" اعتراف کرده است.
این حکم که به صورت توافقی در نظر گرفته شده قرار است روز ۱۱ فبروری در دادگاه بررسی شود و به صورت نهایی اعلام شود. دیگر جزییات در حال حاضر علنی نیست.
سگو که به "کمک به دشمن متخاصم در زمان جنگ، جاسوسی علیه کشور اسرائیل، و ارایه اطلاعات به دشمن" متهم بود در ماه می ۲۰۱۸ از گینه استوایی به اسرائیل بازگردانده و دستگیر شد.
او برای ارایه اطلاعات مربوط به زیرساختهای انرژی، سایتهای امنیتی و ساختمانها و افراد کشور اسرائیل، به ایران گناهکار شناخته شده است. گونن سگو پیشتر جاسوسی برای ایران را رد کرده و گفته بود هیچ انگیزه اعتقادی و مالی برای این کار نداشته است. او گفته بود: «میخواستم ایرانیها را فریب دهم و مثل یک قهرمان به کشور برگردم.»
سگو پیش از این مدتی را به جرم قاچاق، جعل و تقلب در زندان سپری کرده است. او پس از آن برای ادامه کار اصلی خود به عنوان پزشک به گینه استوایی رفت.