صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ائتلاف به رهبری آمریکا: روند خروج نیروهای آمریکایی از سوریه آغاز شده است

ائتلاف به رهبری آمریکا:  روند خروج نیروهای آمریکایی از سوریه آغاز شده است

ائتلاف به رهبری آمریکا که با پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مقابله می کند، اعلام کرده که روند خروج نیروهای آمریکایی از سوریه آغاز شده است.
به گزارش بی بی سی، این ائتلاف در این مورد که در چه مدتی خروج کامل حدود ۲ هزار نیروی آمریکایی از سوریه انجام می شود، توضیحی نداده است.
تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد خارج کردن نیروهای کشورش از سوریه باعث شگفتی متحدان آمریکا در منطقه شده است.
اما آمریکا تاکید کرده که به تعهدات خود در مقابله با داعش پایبند خواهد ماند.
اعلام غیرمنتظره خبر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه توسط دونالد ترامپ، ابهامات زیادی را در این مورد ایجاد کرده که آیا نیروهای کردی که در شمال سوریه در حال جنگ هستند، پس از خروج آمریکا، هدف حمله دشمن دیرینه خود یعنی ترکیه قرار خواهند گرفت یا خیر؟ نیروهای دموکراتیک سوریه که از افراد کرد و عرب تشکیل شده و با فرماندهی کردها و حمایت آمریکا در سوریه میجنگند، پس از اعلام این خبر از طرف آقای ترامپ، نگران حمله ترکیه شدند. ترکیه یگانهای مدافع خلق (یپگ) را وابسته به حزب کارگران کردستان (پکک) و "تروریست" میداند، موضعی که آمریکا با آن موافق نیست. پیشتر آمریکا از ترکیه خواسته بود که در مورد تامین امنیت نیروهای کرد مورد حمایت آمریکا پس از خروج از سوریه تضمین بدهد.