صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کردهای سوریه بار دیگر از «نبرد نهایی علیه داعش» خبر دادند

کردهای سوریه بار دیگر از «نبرد نهایی علیه داعش» خبر دادند

تشکل موسوم به "نیروهای دموکراتیک سوریه" میگوید حمله نهایی به آخرین بازماندههای محاصره شده "داعش" آغاز شده است. هدف این نبرد پاکسازی کامل روستای باغوز در شرق سوریه، از اسلامگرایان تروریست عنوان میشود.
مطابق گزارشها نبرد نهایی علیه آخرین بازماندگان گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) در شرق سوریه و نزدیک مرز عراق، پس از چند بار به تعویق افتادن، آغاز شده است.
ائتلاف "نیروهای دموکراتیک سوریه" که از حمایت آمریکا برخوردار است و کردهای سوری محور اصلی آن محسوب میشوند، از چند هفته پیش خبر این "نبرد نهایی" را داده بود.
سخنگوی این ائتلاف روز یکشنبه ۱۹ حوت/ ۱۰ مارچ به خبرگزاری رویترز گفته که حمله نهایی بارها به دلیل حضور غیرنظامیان در روستای باغوز و مناطق اطراف آن به تعویق افتاد.
مصطفی بالی میگوید از عصر شنبه دیگر هیچ غیرنظامی از منطقه باغوز خارج نشده و برجهای دیدهبانی نیز تردد غیرنظامیان در این منطقه را مشاهده نکردهاند و بر همین اساس فرماندهان نظامی ائتلاف فرمان حمله را صادر کردند.
روستای باغوز در ولایت دیرالزور سوریه و نزدیکی مرز عراق قرار دارد. این منطقه که در کنار رود فرات واقع شده بخشی از سرزمینی است که تروریستهای دولت اسلامی سال ۲۰۱۴ خلافت خودخوانده خود را در آن و مناطقی از عراق اعلام کرده بودند.
مصطفی بالی یک هفته پیش به رویترز گفته بود که حمله نظامی برای باز کردن راه تخلیه غیرنظامیان از باغوز که اغلب زن و کودک بودهاند با تاخیر انجام شد. عدنان عفریان، از دیگر سخنگویان ائتلاف هم گفته بود که در روزهای گذشته عملیات نظامی در منطقه باغوز به دلیل حفظ امنیت غیرنظامیان متوقف شده بود اما با خروج آخرین گروه آنها، اکنون هر فردی که در این منطقه حضور داشته باشد "دشمن" تلقی میشود.