صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۶ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیر امنیت ملی آمریکا استعفا کرد

وزیر امنیت ملی آمریکا استعفا کرد

کرستین نیلسن، وزیر امنیت ملی آمریکا، که مسئول اجرایی بعضی از سیاست های جنجالی آمریکا در امور مرزی بود از مقام خود استعفا کرده است.
به گزارش بی بی سی، خانم نیلسن در استعفانامه اش خدمت در این پست را "بزرگترین افتخار زندگی اش" توصیف کرد اما دلیلی برای رفتن ارائه نکرد. او فقط نوشت که اکنون وقت مناسبی برای ترک این پست است.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی از خدمات خانم نیلسن تشکر کرد و گفت کوین مک الینان، کمیسر امور حفاظت مرزی و گمرکی، موقتا جای او را خواهد گرفت.
خانم نیلسن از دسمبر سال ۲۰۱۷ وزیر امنیت ملی بود اما به دلیل دفاع جانانه از بعضی از سیاست های مرزی آقای ترامپ با انتقادهای شدیدی مواجه شده بود.
وزارتخانه تحت نظر او مسئول اجرایی پیشنهاد ساخت دیوار در مرز مکزیک و جدایی خانواده های مهاجران در مرز بود.
ماه پیش زمانی که خانم نیلسن مشغول صرف غذا در یک رستوران مکزیکی در واشنگتن بود معترضان او را هو کردند.
اما او با رد اعتراضات در توییتی نوشت که برای ترمیم "نظام معیوب مهاجرتی بی امان تلاش خواهد کرد."
گفته می شود روابط او با آقای ترامپ اخیرا دچار دست انداز بوده است، هرچند در انظار عمومی وفاداری کاملی به دولت ترامپ نشان می داد.
خانم نیلسن روز شنبه در توییتی نوشت که کاملا به ماموران گشت مرزی افتخار می کند و "واکنش دلسوزانه و انساندوستانه" آنها به امنیت مرزی را ستود.
اعضای حزب دمکرات از کنار رفتن او استقبال کرده اند. سناتور دمکرات اد مارکی از ماساچوست گفت که "موعد رفتن او خیلی وقت پیش سر رسیده بود." رئیس جمهور آمریکا در روزهای اخیر از مرز مکزیک بازدید و به شدت از افزایش شمار مهاجران در مرز جنوبی انتقاد کرد.