صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمریکا: ایجاد خط پرواز میان ایران و ونزوئلا اقدام «سیاسی» است

آمریکا:  ایجاد خط پرواز میان ایران و ونزوئلا اقدام «سیاسی» است

در پی تحریم "ماهانایر" از سوی شماری از کشورهای غربی، جمهوری اسلامی ایران بر آن است تا یک خط پرواز مستقیم بین تهران و کاراکاس برقرار کند. آمریکا این اقدام را یک حرکت آشکارا سیاسی ارزیابی کرده است.
به گزارش بی بی سی، شماری از مسئولان جمهوری اسلامی برای دیدار و گفتوگو با مسئولان ونزوئلا در زمینه همکاریهای دو کشور بهویژه در عرصه ایجاد یک خط پرواز مستقیم روز دوشنبه ۱۹ حمل (هشتم اپریل) وارد کاراکاس، پایتخت ونزوئلا شدند.
وزیر امور خارجه ونزوئلا از حمایت و پشتیبانی دولت ایران از دولت نیکلاس مادورو خبر داده است. بر اساس اظهارات او، جمهوری اسلامی ایران از مادورو در برابر خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا دفاع میکند.
خبرگزاری رویترز در گزارش خود نوشته است که هدف از سفر این گروه از مسئولان ایرانی به ونزوئلا، برقراری یک خط پرواز مستقیم بین دو کشور ظرف ماههای آینده اعلام شده است.
خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از مقامات کاخ سفید نوشته است که این کشور به ایجاد خط پرواز مستقیم بین ایران و ونزوئلا بهمثابه اقدامی مینگرد که انگیزهای سیاسی دارد.
این مقام کاخ سفید گفته است: «از نظر ما، هیچ دلیل تجاری و اقتصادی روشنی برای ایجاد یک خط پرواز مستقیم در شرایط کنونی وجود ندارد.»