صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ایران؛ موضوع تماس تلفنی دونالد ترامپ و محمد بن‌ سلمان

ایران؛ موضوع تماس تلفنی دونالد ترامپ و محمد بن‌ سلمان

موضوع بر سر نقش عربستان سعودی در ثبات سیاسی منطقه است. رئیس جمهوری آمریکا درباره نقش عربستان و همچنین درباره افزایش فشار بر ایران و مسائل مربوط به حقوق بشر، با محمد بنسلمان، شاهزاده عربستان گفتوگو کرده است.
به گزارش دویچه وله، تصویب طرح پایان دادن به حمایت و پشتیبانی آمریکا از عربستان در جنگ یمن در کنگره آمریکا و همچنین پرونده قتل جمال خاشقچی بر مناسبات آمریکا و عربستان تاثیر گذاشته است. افزون بر آن، رعایت حقوق زنان در عربستان سعودی نیز، از جمله مسائلی بوده که تماس مستقیم تلفنی بین ترامپ و محمد بن سلمان را الزامی ساخته است. خبرگزاری رویترز روز سهشنبه ۲۰ حمل (نهم اپریل) با انتشار گزارشی از واشنگتن خبر از تماس تلفنی بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان سعودی داده است.
گفته میشود که نقش عربستان در ثبات سیاسی در خاورمیانه، افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران و همچنین مسائل حقوق بشری، از جمله مسائل مورد گفتوگوی ترامپ و محمد بن سلمان بوده است.
دولت عربستان سعودی در ارتباط با نقش خود در جنگ یمن و همچنین در ارتباط با پرونده قتل خبرنگار منتقد این کشور، جمال خاشقچی زیر فشار قرار دارد.
هر دو حزب اصلی آمریکا پس از قتل خاشقچی از کاخ سفید درخواست کردهبودند فشار بیشتری بر دولت سعودی اعمال کند.
خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که به باور سازمانهای اطلاعاتی آمریکا، محمد بن سلمان در پرونده قتل خاشقچی در ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول دست داشته است.