صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیدار ظریف از ترکیه و نزدیکی مواضع دو کشور در سوریه

دیدار ظریف از ترکیه و نزدیکی مواضع دو کشور در سوریه

وزیر خارجه ایران پس از ملاقات با بشار اسد در دمشق عازم ترکیه شد. ظریف گفتوگوی طولانی با بشار اسد داشت و محتوای مذاکره خود را به رئیس جمهوری ترکیه نیز انتقال داد. تحلیلگران از نزدیکی مواضع دو کشور در سوریه سخن گفتند. به گزارش دویچه وله، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی روز چهارشبه ۲۸ حمل (۱۷ اپریل) با همتای ترک خود مولود چاووشاوغلو و رجب طیب اردوغان، رئیسجمهوری ترکیه  ملاقات کرد.
ظریف پس از ملاقات با چاووشاوغلو در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با همتای ترک خود در آنکارا از کمکهای هلال احمر ترکیه به سیلزدگان در ایران تشکر کرد.
ظریف همچنین از رویکرد ترکیه در قبال تحریمهای آمریکا علیه ایران و واکنش این کشور به قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا تشکر کرد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی همچنین افزود که برای رساندن حجم تجارت میان دو کشور تا ۳۰ میلیارد دالر تلاش خواهد داد.
ظریف پیش از سفر به ترکیه به دمشق رفت تا با بشار اسد، رئیسجمهوری سوریه ملاقات کند. با توجه به سفر ظریف به سوریه و ملاقاتش با بشار اسد کارشناسان ایرانی اظهارداشتند که محور اصلی گفت‌‌وگوهای ترکیه و ایران موضوع سوریه خواهد بود.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی در مصاحبه مطبوعاتی خود همچنین اظهارداشت که گفتوگوی طولانی با اسد داشته است و اطلاعاتی در خصوص دیدارهایش در سوریه به آقای چاووشاوغلو و اردوغان منتقل خواهد کرد.