صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مدیر سیا: سرمایه‌گذاری ما روی ایران تقویت شده است

مدیر سیا: سرمایه‌گذاری ما روی ایران تقویت شده است

جینا هاسپل، مدیر سازمان اطلاعاتی آمریکا CIA از تقویت سرمایهگذاری این سازمان بر روی امور مربوط به ایران و روسیه و صرف "زمان، پول و خلاقیت بیشتر" برای مقابله با "دشمنان سرسخت" آمریکا خبر داده است.
جینا هاسپل، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در سخنانی در دانشگاه آبرن ایالت آلاباما از تقویت سرمایهگذاری این سازمان در امور مربوط به ایران و روسیه خبر داده است.
او گفته است: «در یک سال گذشته رهبری تیم ما قدمهایی برای بهبود توان سیا در مقابله با بسیاری از چالشهای پیش رو برداشته است و تلاشهای ما دارد نتیجه میدهد.»
تأکید کرد که سازمان سیا "زمان، پول و خلاقیت بیشتری" را صرف مقابله با "دشمنان سرسخت" آمریکا کرده است.
به گفته مدیر "سیآیای"، این سازمان بعد از سالها تمرکز شدید بر مقابله با تروریسم در پی حملات ۱۱ سپتمبر ۲۰۱۱ سرمایهگذاری خود بر روی امور ایران و روسیه را افزایش داده است. مدیر سازمان سیا گفت، گروههایی نظیر "خلافت اسلامی" (داعش) و شبکه القاعده همچنان زیر نظر خواهند بود اما تمرکز و منابع این سازمان بر حکومتهای رقیب افزایش خواهد یافت.
به علاوه، سیا تکنولوژیهای پیشرفته و تجارت را به کار خواهد گرفت تا سریعتر نسبت به تحولهای جهانی واکنش نشان دهد؛ اموری نظیر ضربه یک سازمان تروریستی به محض پیدایش و پیش از آن که گسترش یابد.
جینا هاسپل تأکید کرد، سازمان سیا در این مسیر همکاری با شرکای خارجی را نیز تقویت کرده و متحدان اطلاعاتی آمریکا در سراسر جهان حاضرند به خواست ایالات متحده اقداماتی انجام دهند و آمریکا از این مشارکت به نحوی "مؤثر" سود میبرد.