صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در حمله مرگـبار داعش ۳۰ سرباز ارتش سوریه کشته شدند

در حمله مرگـبار داعش ۳۰ سرباز ارتش سوریه کشته شدند

شبه نظامیان داعش که پس از شکست در باغوز به بیابانهای سوریه عقب نشینی کرده بودند، در دو حمله تازه به ولایت حمص، نظامیان سوری را هدف گرفتند. دستکم ۳۰ سرباز دولتی کشته شدهاند که در بینشان چهار افسر ارشد وجود دارند.
فعالان مدنی سوریه از حملات جهادگرایان داعش به مواضع سربازان اسد در چند  منطقه حمص خبر میدهند. دیدهبان حقوق بشر سوریه (مستقر در لندن) اعلام کرد که طی چند روز گذشته، در این حملات دستکم ۳۵ سرباز و شبه نظامی وابسته به دولت کشته شدهاند. در میان کشته شدگان چهار افسر بلندپایه سوری به چشم میخورند.
داعش در وبسایت تبلیغاتی"اعماق" مسئولیت حملات یاد شده را بر عهده گرفته است.
دیدهبان حقوق بشر سوریه میگوید سنگینترین حمله پیکارجویان داعش در منطقه الکوم در شمال شهر تاریخی پالمیرا بوده است. تنها در اینجا ۱۵ سرباز و شبه نظامی کشته شدهاند. تعداد کشتهشدگان داعش در این درگیری شش نفر اعلام شده است.
دیدهبان حقوق بشر سوریه به اپوزیسیون این کشور نزدیک است؛ اما به دلیل انسدادهای موجود در سوریه، امکان راستآزمایی گزارشهای آن از طریق یک منبع مستقل وجود ندارد.
رامی عبدالرحمان، مدیر این تشکیلات میگوید درگیریهای اخیر سنگینترین نبرد طرفین پس از سقوط آخرین پایگاه داعش در باغوز بوده است.
تصرف باغوز در شرق فرات به دست کردهای سوری (نیروهای دمکراتیک سوریه) صورت گرفت که مورد حمایت آمریکا قرار دارند. پس از این شکست، شماری از شبه نظامیان داعش به مناطق صحرایی در مرکز سوریه عقب نشینی کردند. تعدادی نیز به به شهرهای عراق گریختند. وابستگان دولت اسلامی همچنان در افغانستان، لیبیا، نیجریه، مصر و سایر مناطق بحرانزده حضور دارند.