صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار یک عضو کابینه نتانیاهو در مورد احتمال حمله ایران به اسرائیل

هشدار یک عضو کابینه نتانیاهو  در مورد احتمال حمله ایران به اسرائیل

یک عضو کابینه امنیتی اسرائیل در مورد حملات مستقیم یا غیرمستقیم ایران به اسرائیل هشدار داده است. او با اشاره به افزایش تنش در خاورمیانه گفته است اگر تنش میان تهران و واشنگتن شدت گیرد، ممکن است ایران به اسرائیل حمله کند.
یووال اشتاینیتز، وزیر انرژی و عضو کابینه امنیتی اسرائیل در گفتگو با شبکه تلویزیونی " Ynet " در مورد احتمال حمله نظامی ایران به اسرائیل در صورت افزایش تنش در منطقه ابراز نگرانی کرده است.
تنش میان تهران و واشنگتن در هفتههای اخیر بالا گرفته است. دونالد ترامپ رئیس‌‌جمهور آمریکا علاوه بر وضع تحریمهای جدید علیه جمهوری اسلامی، ناوگروه هواپیمابر لینکلن ارتش آمریکا را هم به خاورمیانه اعزام کرده است. دونالد ترامپ همزمان از رهبران جمهوری اسلامی خواسته است با او تماس بگیرند و وارد مذاکره شوند.
نخستوزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو خواستار افزایش فشار بر ایران است. اما بخش بزرگی از کابینه او در مورد افزایش تنش میان آمریکا و ایران سکوت کردهاند.
حال یووال اشتاینیتز با اشاره به وضعیت کنونی خلیج فارس گفته است: «اگر نوعی درگیری میان ایران و ایالات متحده آمریکا، یا میان ایران و همسایگان این کشور رخ دهد، من بعید نمیدانم که ایران حزبالله لبنان یا جهاد اسلامی در غزه را فعال کند تا موشکهایی که از ایران گرفتهاند را به سوی اسرائیل شلیک کنند.»
حزبالله در لبنان و گروه جهاد اسلامی در نوار غزه که پیشتر در خاک سوریه فعال بود، گروههای تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران به شمار میروند.
خبرگزاری رویترز نوشته است پس از سخنان یووال اشتاینیتز، ارتش اسرائیل حاضر به موضعگیری در مورد تهدید احتمالی مرتبط با افزایش تنش میان ایران و آمریکا نشده است.
اسرائیل بارها با نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه، لبنان و نوار غزه درگیر شده است، اما این درگیرهای نظامی تا کنون منجر به بروز جنگ میان اسرائیل و کشوری دیگری در آنسوی خاورمیانه، یعنی ایران نشده است.