صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۷ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سوریه از دفع چند حمله موشکی اسرائیل خبر داد

سوریه از دفع چند حمله موشکی اسرائیل خبر داد

خبرگزاری رسمی سوریه میگوید پدافند ضد موشکی این کشور چند موشک شلیک شده از اسرائیل را متلاشی کرده است. به گفته اپوزیسیون سوریه چند موشک اسرائیلی انبار تسلیحات ایران و متحدانش در حومه دمشق را هدف قرار دادهاند.
خبرگزاری فرانسه صبح شنبه ۲۸ ثور (۱۸ می) به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که اسرائیل در ساعات پایانی جمعه شب چند موشک به سمت این کشور شلیک کرده است. به گفته "سانا" سامانه پدافند ضد موشکی سوریه چند "جسم نورانی" شلیک شده از جانب ولایت قنیطره در نزدیکی بلندیهای جولان را پیش از برخورد به هدف رهگیری و متلاشی کرده است.
بنگاه خبررسانی دولتی سوریه از تعداد موشکهایی که سامانه پدافند ضد هوایی موفق به متلاشی کردن آنها نشده اطلاع دقیقی نداده اما تائید کرده که در حومه دمشق "انفجار مهیبی" رخ داده است.
با توجه به جهت شلیک موشکها به نظر میرسد که ارتش اسرائیل بر خلاف معمول که برای حمله به هدفهای خود در سوریه از جنگنده و پهپاد استفاده میکند، این بار این کار را از بلندیهای جولان انجام داده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیدهبان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن میگوید شامگاه جمعه دستکم صدای سه انفجار در جنوب غربی دمشق شنیده شده است.
به گفته رامی عبدل رحمان، رئیس این تشکل نزدیک به نیروهای اپوزیسیون سوریه، انفجارها در منطقه الکسوه در حومه دمشق رخ داده که انبارهای تسلیحاتی نظامیان ایران و شبهنظامیان مورد حمایت تهران از گروه حزبالله لبنان در آن قرار دارند.
خبرگزاری فرانسه میگوید اسرائیل تا کنون "صدها بار" نقاط مختلفی را در سوریه که انبارها و محل استقرار نظامیان ایران و حزبالله معرفی شده هدف حملههای موشکی قرار داده اما حمله جمعه شب نخستین اقدام نظامی تلآویو علیه حامیان رژیم بشار اسد از زمان بالا گرفتن تنش میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی در هفتههای اخیر محسوب میشود. ایالات متحده هشتم ماه می سال پیش از توافق هستهای میان ایران و شش قدرت جهانی خارج شد. در پی این اقدام تحریمهای لغو یا تعلیق شده علیه تهران دوباره اعمال شدند.