صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دومین حمله متوالی حوثی‌های یمن به میدان‌هوایی نجران عربستان

دومین حمله متوالی حوثی‌های یمن به میدان‌هوایی نجران عربستان

شبهنظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن برای دومین بار ظرف 48 ساعت گذشته میدانهوایی نجران عربستان سعودی را مورد "حمله پهپادی" قرار دادند. این حملات در شرایط تنش فزاینده میان ایران و آمریکا و متحدانش صورت گرفته است. در میانه تنش میان ایران و آمریکا، شبهنظامیان حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی روز چهارشنبه اول جوزا (۲۲ می) اعلام کردند که برای دومین بار میدانهوایی شهر نجران در نزدیکی مرز عربستان سعودی و یمن را با "پهپادهای انتحاری" مورد حمله قرار دادند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، وابسته به حوثیهای یمن، این حمله با پهپاد "قاصف کی۲" علیه آشیانه جنگندههای نظامی در میدانهوایی شهر مرزی نجران انجام گرفته است.
این فرستنده تلویزیونی با استناد به یک منبع نظامی حوثیها بدون اشاره به جزئیات، حمله پهپادی به این میدانهوایی را "موفقیتآمیز" توصیف کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، منتسب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، "پهپاد انتحاری قاصف کی۲ در ارتفاع ۱۰ متری بالای هدف منفجر میشود و ترکشهای زیادی را پخش میکند."
ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن تاکنون واکنشی به این حمله نشان نداده است. حوثیها روز سهشنبه نیز از حمله با یک پهپاد حامل مواد منفجره به یک انبار مهمات در میدانهوایی نجران خبر داده بودند.
با وجودی که شبهنظامیان حوثی از استفاده نظامی عربستان از این میدانهوایی سخن گفته بودند، دولت عربستان از حمله به یک "منطقه غیرنظامی" خبر داده بود.
خبرگزاری دولتی عربستان بامداد سه شنبه با استناد به بیانیه ترکی مالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان، به نقل از او نوشت که "تلاش" حوثیها هدف قرار دادن "یک مرکز غیرنظامی" در نجران بوده است.
حوثیهای مورد حمایت ایران هفته گذشته نیز به تاسیسات نفتی عربستان و خط لوله شرق به غرب این کشور حمله کرده بودند. پس از این حمله نیز عربستان سعودی نقاطی در صنعا را مورد حملات هوایی خود قرار داد که در جریان آن شماری غیرنظامی از جمله چند زن و کودک کشته و زخمی شدند.