صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روسیه: آمریکا به عمد به دنبال افزایش تنش‌ها با ایران است

روسیه:  آمریکا به عمد به دنبال افزایش تنش‌ها با ایران است

روسیه، ایالات متحده را متهم کرده که عامدانه به دنبال افزایش تنشهای خطرناک با ایران و کشاندن وضعیت به لبه جنگ است.
سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به اعزام نیروهای بیشتر از سوی آمریکا به خاورمیانه به خبرگزاری ریانووستی گفته است "این نشاندهنده تصمیم (آمریکا) به افزایش عمدی تنش و بحران است."
تنشها در منطقه به میزان زیادی افزایش یافته است. طی روزهای گذشته دو نفتکش در منطقه هدف قرار گرفتند و سپاه پاسداران یک پهپاد آمریکایی را سرنگون کرده است. آمریکا به دنبال افزایش تنشها، ناوگروه رزمی آبراهام لینکلن چهار بمبافکن بی ۵۲ و سیستم دفاع موشکی پاتریوت را راهی خاورمیانه کرد و در چند روز گذشته اعلام شد که این کشور هزار سرباز دیگر به خاورمیانه اعزام خواهد کرد.
دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین به دنبال سرنگون کردن طیاره بدون سرنشین آمریکا توسط ایران، خواهان خویشتنداری طرفین در اوضاع فعلی شده است. او گفته است روسیه از افزایش تنشها نگران است.
روسیه منتقد سیاستهای آمریکا در قبال ایران بوده و نسبت به حمله نظامی احتمالی به ایران و وقوع فاجعه برای منطقه هشدار داده است.
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفته است "شکی نداریم که رهبری نظامی و سیاسی آمریکا از هر گونه اقدامی برای پیچیدهتر کردن اوضاع تا حد ممکن و افزایش فشارها بر ایران اجتناب نخواهد کرد."
سرگی ریابکوف گفته است سیاستی که آمریکا در پیش گرفته، "مغایر اقداماتی است که برای کاستن از تنشها ضروری است."