صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ: برای گفت‌و‌گو با ایران هیچ شرطی ندارم؛ اگر جنگ شود، ایران نابود می‌شود

ترامپ: برای گفت‌و‌گو با ایران هیچ شرطی ندارم؛  اگر جنگ شود، ایران نابود می‌شود

دونالد ترامپ، رئیسجمهور آمریکا گفته است خواهان جنگ با ایران نیست؛ اما اگر درگیری با ایران پیش آید، این کشور نابود خواهد شد.
آقای ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری انبیسی گفت هیچ شرطی برای گفتوگو با ایران ندارد.
تمایل به مذاکره از سوی رئیسجمهور آمریکا در حالی مطرح میشود که آیتالله علی خامنهای، رهبر جمهوری اسلامی، تاکید کرده است که ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.
آمریکا برای گفتوگو با ایران اعلام آمادگی کرده اما در عین حال با خروج از توافق هستهای، تحریمهای شدیدی را علیه ایران وضع کرده است. از جمله با لغو معافیتهای نفتی باعث کاهش شدید صادرات نفتی ایران و کاهش درآمدهای این کشور شده است.
آقای خامنهای اخیرا به شینزو آبه، نخستوزیر جاپان که گفته میشد حامل پیامی از سوی رئیسجمهور آمریکا بوده، گفت شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.
تنشها میان ایران و آمریکا اخیرا به میزان زیادی افزایش یافته و باعث بروز نگرانی از درگیری میان این دو کشور شده است. طی روزهای گذشته دو نفتکش در منطقه هدف قرار گرفتند و سپاه پاسداران یک طیاره بدون سرنشین آمریکایی را سرنگون کرد.
ایران روز پنجشنبه، 30 جوزا یک طیاره بدون سرنشین پیشرفته آمریکا را در نزدیکی تنگه هرمز سرنگون کرد. این کشور گفته است این طیاره بدون سرنشین وارد حریم هوایی ایران شده بود، اما آمریکا تاکید کرده که هواپیمای آنها در حریم بینالمللی هدف قرار گرفته است.
آمریکا خواهان تشکیل نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد شده و قرار است روز دوشنبه مساله سرنگونی طیاره بدون سرنشین این کشور در نشست این شورا پشت درهای بسته مطرح شود.