صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار بولتون به ایران: دوراندیشی ما را با ضعف اشتباه نگیرید

هشدار بولتون به ایران:  دوراندیشی ما را با ضعف اشتباه نگیرید

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که به اسرائیل سفر کرده، به ایران هشدار داد که دوراندیشی و احتیاط آمریکا را با ضعف این کشور اشتباه نگیرد.
روز پنجشنبه ۳۰ جوزا (۲۰ جون) سپاه پاسداران یک طیاره بدون سرنشین آمریکایی را بر فراز آبهای دریای عمان سرنگون کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفت که در واکنش به ساقط شدن پهپاد، ابتدا دستور حمله به سه هدف در ایران را صادر کرده اما ده دقیقه قبل از حملات به دلیل "احتمال کشته شدن ۱۵۰ نفر" آن را لغو کرده است.
آقای بولتون بعد از دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر اسرائیل در بیتالمقدس گفت که "هیچکس به آنها (ایرانیها) مجوز شکار در خاورمیانه نداده است."
او هم مانند آقای ترامپ تأکید کرد که ارتش آمریکا نوسازی شده و آماده حمله است.
جان بولتون در سفری که از پیش برنامهریزی شده بود، برای شرکت در مذاکرات سهجانبه با مقامهای اسرائیلی و روس به اسرائیل سفر کرده است. او با اشاره به توییت آقای ترامپ درباره اعمال تحریمهای جدید علیه ایران گفت که از چند هفته پیش آمادهسازی این تحریمها در جریان بوده جزییات آن اعلام خواهد شد. آقای نتانیاهو هم در نشست خبری با جان بولتون اتهامات همیشگی خود علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد که توافق هستهای ایران باعث کمک به این کشور برای راهاندازی کارزاری از ترور و ستیزهجویی در سرتاسر منطقه شده است.