صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۵ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ برای دیدار با روحانی ظرف چند هفته اعلام آمادگی کرد

ترامپ برای دیدار با روحانی ظرف چند هفته اعلام آمادگی کرد

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان نشست کشورهای گروه هفت از آمادگی برای دیدار با روحانی ظرف چند هفته آینده سخن گفت. از این دیدار به عنوان دیداری تاریخی یاد میشود؛ دیداری که میتواند در کاهش تنش پدید آمده موثر افتد.
خبرگزاری آلمان (dpa ) روز سهشنبه پنجم سنبله (۲۷ اگست) با انتشار گزارشی از بیاریتز، محل برگزاری نشست سران و رهبران کشورهای عضو گروه هفت از اعلام آمادگی ترامپ برای دیدار با روحانی ظرف هفتههای آتی خبر داده است.
گزارشگر این خبرگزاری از این دیدار احتمالی به عنوان "دیداری تاریخی" یاد کرده و به نقل از ترامپ گفته است که او نیز در تمایل مسئولان ایران نسبت به برگزاری این دیدار خوش بین است.
ترامپ در  کنفرانس مطبوعاتی خود تاکید کرده بود که در صورت فراهم بودن شرایط، با دیدار با روحانی موافق است.
امانوئل مکرون نیز اعلام کرده است که  در تماس تلفنی چند ساعت پیش خود با روحانی درباره این موضوع سخن گفته و تاکید کرد که هرگاه روحانی و ترامپ با یکدیگر دیدار کنند، "امکان رسیدن به توافق وجود دارد."
مکرون در عین حال تاکید کرده است که "تا کنون کار چندانی صورت نگرفته است و اوضاع هنوز به شدت شکننده است."
ترامپ بار دیگر بر خواستهای خود از رهبری ایران تاکید کرد و گفت: «ما خواستار آن هستیم که جنگافزار هستهای در کار نباشد، موشکهای بالستیکی در کار نباشد و توافق برای مدتی طولانیتر اعتبار داشته باشد. موضوع به همین سادگی است.»
این در حالی است که مکرون در سخنان خود به موضوع موشکهای بالستیک اشاره نکرده است.