صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمریکا تحریم های تازه ای علیه ایران، حماس و القاعده اعلام کرد

آمریکا تحریم های تازه ای علیه ایران،  حماس و القاعده اعلام کرد

دولت آمریکا روز سه شنبه تحریم هایی را علیه آنچه گفت "طیف وسیعی" از گروه هایی مثل حماس و حامیان آنها از جمله بعضی اعضای سپاه پاسداران ایران است اعلام کرده است.
وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت که تحریم های تازه ۱۵ فرد و نهاد مرتبط با حماس، القاعده و سپاه پاسداران را هدف می گیرد. استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا به خبرنگاران گفت که این تدابیر با هدف "محروم کردن تروریست ها از منابع مورد نیاز آنها برای حمله به ایالات متحده و متحدان ما اتخاذ می شود و موسسات مالی خارجی را که به معامله با آنها ادامه دهند مسئول خواهد شناخت. براساس این بیانیه تحریم های تازه در قالب یک فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، تحت عنوان "نوین سازی تحریم ها برای مبارزه با تروریسم" اعمال می شود.
یکی از افرادی که در این فهرست تازه از او نام برده شده "محمد سعید ایزدی" است که به عنوان "رئیس دفتر امور فلسطین در واحد سپاه پاسداران-سپاه قدس در لبنان" معرفی شد.
آقای منوچین در کنفرانسی خبری در روز سه شنبه در کنار مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا گفت: "می دانید ما بیش از هر کس ایران را تحریم کرده ایم و اینها صد در صد اثر می کند. می توانم بگویم که وزیر خارجه آقای پومپئو، من و رئیس جمهور کاملا در کمپین حداکثر فشار (بر ایران) همسو هستیم."
زاهر جبارین رئیس دفتر امور مالی حماس در ترکیه هم در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفت.
خزانه داری او را به ایجاد شبکه ای مالی در ترکیه برای جمع آوری پول و "پولشویی" برای حماس و انتقال آن به غزه و کرانه باختری متهم کرد.