صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۱ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نتانیاهو: سلاح و ایدئولوژی تهران روزی متوجه مسکو خواهد شد

نتانیاهو:  سلاح و ایدئولوژی تهران روزی متوجه مسکو خواهد شد

نخستوزیر اسرائیل در اقامتگاه حکومتی روسیه در سوچی با ولادیمیر دیدار و گفتوگو کرد. او دراین دیدار گفت به تهدیدهای ایران در سوریه پاسخ خواهد داد. پوتین هم از همکاریهای نظامی و امنیتی روسیه با اسرائیل ستایش کرد.
بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر اسرائیل روز پنجشنبه ۲۱ سنبله (۱۲ سپتمبر) به روسیه سفر کرد. سفر او به دلیل تشدید تنش بین ایران و اسرائیل و بمبارانهای مواضع ایران در سوریه و همچنین انتخابات پارلمانی اسرائیل در ۱۷ سپتمبر اهمیت زیادی دارد.
نتانیاهو ضمن هشدار درباره تهدیدهای ایران تاکید کرد که تهران سلاح و ایدئولوژی خود را نه تنها علیه غرب بلکه روزی آن را علیه مسکو نیز به کار خواهد گرفت.
ولادیمیر پوتین در دیدار با نخست وزیر اسرائیل در سوچی ضمن تاکید بر اهمیت همکاریهای نظامی و امنیتی بین روسیه و اسرائیل ابراز امیدواری کرد که سیاستمداران مسئول در انتخابات پارلمانی در ۱۷ سپتمبر پیروز شوند.
پوتین در این ملاقات خطاب به نتانیاهو گفت: «مناسبات نظامی و امنیتی دو کشور در نتیجه تلاشهای شما کیفیت جدیدی پیدا کرده است.»
به گفته پوتین همکاری مشترک اسرائیل و روسیه در شرایطی که تروریسم جهانی تهدید میکند بسیار با اهمیت است.
روزنامه اسرائیلی "جروزالم پست" به نقل از نتانیاهو نوشت که او باور نمیکند ایران و روسیه درحال نزدیکتر شدن به یکدیگر باشند بلکه برعکس در ارتباط با بسیاری از مسائل، روسیه و ایران مواضع متفاوتی دارند.
نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "آربیسی" روسیه هم گفت که مواضع روسیه و ایران در مورد مسائل جهانی همیشه یکی نبوده و دو کشور در مسائلی با هم اختلاف نظر دارند.
نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه خود همچنین تاکید کرد: « بزرگترین شر، اسلام رادیکال شیعه است که از طرف ایران سازماندهی میشود. این کشور تلاش میکند به سلاح اتمی دست یابد و به خاورمیانه تسلط پیدا کند.»