صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تشدید فشار بر ترامپ در پی تغییر موضع سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا

تشدید فشار بر ترامپ در پی تغییر موضع سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا

پرونده اوکراین هر روز سنگینتر میشود. اکنون گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا نیز در اظهارات پیشین خود تجدید نظر کرده است. او اظهارات خود در برابر کنگره و در چارچوب تحقیقات استیضاح ترامپ را "تکمیل" کرده است.
گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا اظهارات پیشین خود در ارتباط با تماس تلفنی ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینیاش را تغییر داده است.
او در اظهارات پیشین خود اعلام کرده بود که ارتباطی بین عدم پرداخت کمکهای نظامی آمریکا به اوکراین با به جریان انداختن پرونده قضایی علیه هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰ نمیبیند.
اکنون گوردون ساندلند گفته است که پس از اعلام نظر سایر شاهدان پرونده اوکراین او نیز "به خاطر میآورد" که دولت آمریکا پرداخت این کمکهای نظامی به اوکراین را منوط به پرونده قضایی علیه هانتر بایدن کرده است.
سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا گفته است که در زمان حضور مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در ورشو متوجه این موضوع شده است.
ساندلند گفته است که او منوط کردن کمکهای نظامی ۴۰۰ میلیون دالری آمریکا به اوکراین به همکاری زلنسکی با پرونده قضایی علیه بایدن را اقدام "هوشمندانهای" نمیدانسته است.
ویلیام تایلر، کاردار سفارت آمریکا در اوکراین دو هفته پیش در چارچوب تحقیقات مربوط به استیضاح گفته بود که ترامپ به زلنسکی گفته است که در صورت عدم همکاری با رودی جولیانی، وکیل شخصی او در ارتباط با پرونده فساد مالی هانتر بایدن، نه تنها کمک نظامی به اوکراین متوقف میشود، بلکه حتی قرار سفر زلنسکی به واشنگتن نیز لغو خواهد شد. ویلیام تایلر در اظهارات خود در برابر نمایندگان کنگره گفته بود که این مسائل از طریق گوردون ساندلند به او ابلاغ شده است. همین موضوع باعث تغییر موضع ساندلند شده و او ماجرا را "به یاد آورده" است.