صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۷ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چهارعضو خانواده رهبر سابق داعش در ترکیه دستگیر شدند

چهارعضو خانواده رهبر سابق داعش در ترکیه دستگیر شدند

۲۴ تن از اعضای داعش که چهار نفر آنها از بستگان نزدیک ابوبکر بغدادی، سرکرده پیشین داعش هستند در چند استان ترکیه دستگیر شدهاند. تعدادی زیادی از آنان در قیرشهیر در عملیات ویژه پولیس ترکیه به دام ماموران امنیتی افتادهاند.
دستگیری اعضای "دولت اسلامی" (داعش) در ترکیه و همچنین شمال سوریه توسط نیروهای امنیتی این کشور ادامه دارد.
دادستان کل ترکیه دستور بازداشت ۲۴ عضو داعش را صادر کرده است. در تازهترین عملیاتی که در استانهای اردو، شانلی اورفا و سامسون انجام گرفته چهار تن از اعضای خانواده ابوبکر بغدادی، رهبر سابق داعش نیز جزو دستگیرشدگان بودهاند.
در عملیات ویژه پولیس ترکیه در قیرشهیر ۱۱ تن، در سامسون پنج نفر، در اردو سه نفر و در شانلی اورفا شش تن از اعضای داعش به دام ماموان افتادهاند.  چهار نفر از افراد دستگیر شده از بستگان نزدیک بغدادی متهم به "عضویت در گروههای مسلح تروریستی" هستند و ۱۹ فرد دیگر نیز به مراکز "استرداد پناهجویان غیرقانونی" استانداری قیرشهیر فرستاده شدهاند.
اردوغان روز چهارشنبه ۱۵ عقرب (۶ نوامبر) خبر داد که همسر ابوبکر بغدادی، خواهر و داماد سرکرده پیشین داعش توسط نیروهای ترکیه دستگیر شده است. رئیس جمهوری ترکیه این موضوع را  در مراسم جشن ۷۰ سالگی دانشکده الهیات دانشگاه آنکارا ابراز کرد. او خبر دستگیری همسر بغدادی و اعضای خانوادهاش را توسط نیروهای ترکیه با انتشار خبر مرگ بغدادی در سطح جهان مقایسه کرد و گفت: «ما هم همسر بغدادی را دستگیر کردیم اما ما هیچگونه سروصدایی در این باره به پا نمیکنیم.»
ابوبکر بغدادی حدود سه هفته پیش در جریان عملیات نیروهای نظامی آمریکا در یک تونل اقدام به خودکشی کرده بود. داعش پنجشنبه ۳۱ اکتبر با انتشار یک پیام صوتی خبر کشته شدن رهبر خود را تایید کرده و در عین حال اعلام کرده بود که از آمریکا انتقام خواهد گرفت.