صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عامل حمله در لندن بریج، سابقه دار بود

عامل حمله در لندن بریج،  سابقه دار بود

عامل حمله مرگبار روز جمعه در لندن بریج پیش از این به جرم اقدامات تروریستی در زندان بوده است.
پولیس عامل حمله را که به مرگ دو نفر منجر شد، فردی ۲۸ساله به نام عثمان خان معرفی کرده است.
او به ضرب گلوله افسران پولیس در محل حادثه کشته شد.
به گفته پولیس متروپولیتن لندن، عثمان خان در سال ۲۰۱۲ به جرم فعالیتهای تروریستی به زندان رفته و در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ آزاد شده است.
روزنامه تایمز گزارش داده آقای خان سال گذشته بعد از آنکه با نصب ردیاب الکترونیک برای کنترل رفت و آمدهایش موافقت کرد، آزاد شده است. افسران پولیس در حال جستجو در استفوردشایر، محل زندگی آقای خان هستند.
عثمان خان، ۲۸ ساله عامل حمله در لندن بریج معرفی شده است. نیل باسو، معاون کمیسرپولیس متروپولیتن لندن گفته است تحقیقات ادامه دارد اما در حال حاضر پولیس به دنبال فرد دیگری در ارتباط با این حمله نیست. آقای باسو تاکید کرده که تدابیر لازم را انجام خواهد داد تا مطمئن شود تهدیدی متوجه مردم نیست.
به گفته این مقام پولیس حمله در تالار فیشمانگر در شمال لندن بریج روی داده، محلی که کنفرانسی توسط دانشگاه کمبریج برای بازپروری زندانیان در جریان بوده است.
آقای باسو گفت عامل حمله همراه با دهها نفر دیگر، ازجمله دانشجویان و زندانیان سابق، در این کنفرانس شرکت داشته است. براساس تحقیقات پولیس، حمله پیش از آنکه به خود لندن بریج کشیده شود از درون ساختمان آغاز شده است.
پولیس لندن ماموریتهای گشتی خود را در محل افزایش داده، از مردم خواسته از ورود به این منطقه خودداری کنند و اگر اطلاعاتی دارند با مقامهای پولیس در میان بگذارند.
یک زن و یک مرد در این حمله کشته شدهاند. یک مرد و دو زن نیز زخمی شدهاند که تا زمان تهیه این خبر هنوز در بیمارستان بودند. هویت کشتهشدگان هنوز مشخص نیست.
سایمون استیونز، رییس سازمان خدمات درمانی ملی بریتانیا روز جمعه گفت حال یک نفر از زخمیها وخیم است.
ویدیوهایی که در شبکههای اجتماعی منتشر شده نشان میدهد دو عابر آقای خان را نگه داشتهاند و فردی که ظاهرا چاقو را از او گرفته در حال دور شدن است.
یک شاهد عینی توضیح داده چگونه یکی از حاضران یک عاج نهنگ تک شاخ را که به دیوار نصب بوده برداشته تا برای مقابله با ضارب از آن استفاده کند.
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و جرمی کوربین رهبر حزب کارگر واکنش شهروندان در محل حادثه شجاعانه خوانده اند.