صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۸ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هواوی بخش پژوهش خود را از ایالات متحده به کانادا منتقل می کند

هواوی بخش پژوهش خود را از ایالات متحده به کانادا منتقل می کند

بنیانگذار هواوی میگوید این شرکت بزرگ فناوری چین به دلیل تحریم های آمریکا مرکز پژوهش اش در ایالات متحده را به کانادا منتقل میکند.
رِن ژنگفِی در مصاحبه ای با «گلوب اَند مِیل»، روزنامه شهر تورنتو، گفت این تحول ضروری بود زیرا «هواوی» از تعامل و امکان تماس با کارمندانش در ایالات متحده محروم میشد.
«هواوی تکنولوژی» دومین شرکت بزرگ تلفن های هوشمند و بزرگترین سازنده تجهیزات شبکه تلفن های همراه است. مقامهای آمریکایی می گویند این شرکت یک خطر امنیتی است و در ماه مه از محدود کردن دسترسی اش به تجهیزات و فناوریهای آمریکایی خبر دادند. «هواوی» این ادعا را که تهدیدی امنیتی است رد میکند.
دولت ترامپ مهلتی ۹۰ روزه را برای فروش بعضی اقلام به «هواوی» اعلام کرده است. دولت آمریکا گفت این محدودیت ها همچنین تجهیزات و فناوری های لازم برای حمایت از شبکه های بی سیم در مناطق دورافتاده را شامل می شود. رن ژنگفی جزئیاتی ارائه نداد، ولی «هواوی» در ماه جون از کاهش ۶۰۰ نیروی کار در مرکز پژوهش اش در «سیلیکون ولی» در «سانتاکلارا» در ایالت کالیفرنیا خبر داد. در این مرکز اکنون ۲۵۰ نفر مشغول کار هستند. این شرکت همچنین در آلمان، هند، سویدن و ترکیه مراکز پژوهش و توسعه دارد.
«هواوی» در ماه نوامبر فروش تلفن هوشمند «مِیت اِکس» را آغاز کرد که فاقد تراشههای ساخت ایالات متحده یا اپلیکیشنهای «گوگل» است.  این شرکت همچنین سیستم عامل خودش را برای تلفن های همراهش ارائه کرده است که می گوید در صورت لزوم می تواند جایگزین «اندروید» گوگل شود.