صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۸ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس عراق: پسرعمو و دستیار بغدادی را دستگیر کردیم

پولیس عراق: پسرعمو و دستیار بغدادی را دستگیر کردیم

پولیس عراق از بازداشت ابوخلدون، پسرعموی ابوبکر بغدادی خبر داده است. ابوخلدون در عین حال دستیار اصلی بغدادی بوده و نقش مهمی در عملیات تروریستی داعش ایفا کرده است. او در استان کرکوک دستگیر شده است.
پولیس عراق روز سهشنبه (سوم دسمبر) از دستگیری ابوخلدون، پسرعموی ابوبکر بغدادی، رهبر گروه افراطی "خلافت اسلامی" (داعش) خبر داد.
پولیس عراق در تارنمایی که ارگان رسمی این نهاد شناخته میشود و همچنین در یک پیام توییتری اعلام کرد: «نیروهای پولیس در آپارتمانی در استان کرکوک موفق به دستگیری ابوخلدون، تروریست فعال، شدند».
در خبری که در شبکه «اسکاینیوز» نقل شده است، گفته میشود ابوخلدون، که از خطرناکترین تروریستهای جهان شناخته میشود، هنگام دستگیری اوراق هویت جعلی به همراه داشت. نام واقعی پسرعموی بغدادی، حامد شاکر بدری است اما با نام سازمانی «ابوخلدون» در بالاترین ردههای تشکیلاتی داعش فعالیت داشت و دستیار اصلی رهبر گروه تروریستی داعش محسوب میشد. بنا به گزارشها ابوخلدون فرمانده نظامی داعش در استان صلاحالدین بود و در کرکوک در شمال عراق دستگیر شده است.
دونالد ترامپ کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر داعش را تایید کرد نیروهای آمریکایی در ۲۷ اکتبر از قتل ابوبکر بغدادی در مخفیگاهش در سوریه خبر دادند.