صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ جدی ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آلمان برای درمان افراد مبتلا به کرونا بیمارستان هزار تخت‌خوابی می‌سازد

آلمان برای درمان افراد مبتلا به کرونا بیمارستان هزار تخت‌خوابی می‌سازد

مقامات شهر برلین می‌گویند با کمک ارتش این کشور به زودی بیمارستان هزارتخت‌خوابی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در پایتخت آلمان احداث می‌شود . رئیس دولت این شهر (فرماندار/والی) با اعلام این خبر گفته است که بیمارستان در محله «شارلوتنبنرگ ویلمرزدورف» احداث می‌شود .
وی اعلام کرد که به زودی درباره جزییات روند ساخت بیمارستان خبرهایی اعلام خواهد شد . دیلک کالایشی، رئیس بهداشت برلین نیز اعلام کرد بیمارستان هزارتخت‌خوابی پایتخت به جدیدترین فناوری‌ها مجهز خواهد بود. به گفته این مقام مسئول یکی از دلایل احداث این بیمارستان افزایش بی‌سابقه شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا و همزمان تداخل ورود این افراد با بیماران سرطانی است که نیاز به عمل‌های فوری دارند .
تعداد افراد مبتلا به کرونا در شهر برلین از مرز ۳۵۰ نفر گذشته است. در آلمان هم تعداد مبتلایان از مرز ۹ هزار نفر عبورکرده است. نزدیک به ۵۰۰ بیماردر بیمارستان‌های آلمان بستری شده اند. امار قربانیان این ویروس در آلمان به نسبت کشورهای همسایه از جمله ایتالیا بسیار پایین است وتا کنون این ویروس جان ۲۷ نفر را گرفته است .
آخرین تصمیمات دولت آلمان تعطیلی مدارس و عدم برگزاری تجمعات و گردهمایی‌هاست. اغلب مشاغل هم ناگزیر با دستور دولت به «دورکاری» روی آورده‌اند.