صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سوریه انفجار در انبار مهمات حمص را تائید و حمله اسرائیل را تکذیب کرد

سوریه انفجار در انبار مهمات حمص را تائید و حمله اسرائیل را تکذیب کرد

ارتش سوریه می‌گوید روز گذشته انفجارهایی در انبار مهمات در شرق حمص باعث بروز تلفات شده است اما حمله هوایی اسرائیل به این مرکز را رد کرده است .
ارتش سوریه گفته است این انفجارها ناشی از حمله نبوده است اما یک گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه گفته است این انفجارها به دلیل حمله هوایی اسرائیل بوده است .
ارتش سوریه در بیانیه خود که از تلویزیون این کشور پخش شد گفت شماری غیرنظامی در این انفجارها کشته شده‌اند اما توضیح بیشتری در مورد هویت کشته شدگان و دلیل آن نداد و تنها "خطای انسانی" را دلیل این انفجارها اعلام کرد .

به نقل از گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است گفته است روز جمعه اسرائیل به یک پایگاه نظامی در حمص که توسط نیروهای حزب الله لبنان اداره می‌شد، حمله کرده است. این پایگاه در مسیر جاده حمص به پالمیرا قرار دارد. به گفته این گروه، این پایگاه انبار موشک و مهمات حزب الله لبنان بوده است .
این گروه به نقل از ساکنان منطقه گفته است صدای انفجارهای ناشی از حملات در شهر به گوش رسیده است .
به نظر می‌رسد این پنجمین حمله اسرائیل به نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه در دو هفته گذشته باشد. چند ساعت پیش از این حمله هوایی، هلیکوپترهای اسرائیل به مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در بلندی‌های جولان حمله کرده بودند .
سوریه گفته است هلیکوپترهای اسرائیل حداقل ۵ موشک به سوی مواضع سوری‌ها در جولان شلیک کرده است .
اسرائیل در سال‌های اخیر صدها بار نیروهای ایرانی و متحدانش از جمله حزب الله لبنان را در سوریه هدف قرار داده است.