صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۴ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیر خارجه آلمان: سیاست خارجی آمریکا با رئیس جمهور جدید هم تغییر نمی‌کند

وزیر خارجه آلمان: سیاست خارجی آمریکا با  رئیس جمهور جدید هم تغییر نمی‌کند

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان به کشورش و اتحادیه اروپا در مورد یک توهم هشدار داد. او گفت در صورت شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، سیاست خارجی ایالات متحده تغییری نخواهد کرد.
وزیر خارجه آلمان در گفتگو با دو روزنامه این کشور گفته است: «هر کس در اروپا کارت برنده خود را بر روی یک تغییر در کاخ سفید گذاشته است، باید بداند که حتی در این صورت، دیگر همه چیز مانند گذشته راحت و ساده نخواهد بود.»
هایکو ماس در گفتوگو با دو روزنامه "راینیشر پست" و "بونر گنرال انسایگر" تأکید کرد: «سیاست خارجی و امنیتی آمریکا تغییر کرده و این از زمان پرزیدنت ترامپ رخ نداده است.»
وزیر خارجه آلمان میگوید: «ایالات متحده آمریکا نقش پلیس جهانی که زمانی برای خود قائل بود را دیگر نمیخواهد در مقیاس گذشته ایفا کند.» او گفت اروپا باید در آینده با قدرت بیشتری در فکر چگونگی تأمین امنیت خود باشد.
هایکو ماس تأکید کرد که ایالات متحده در آینده نیز مهمترین همپیمان آلمان در خارج از حوزه اروپا خواهد ماند و به همین دلیل تلاش آلمان، به رغم تمام اختلاف نظرها، حفظ آینده مناسبات فراآتلانتیک با آمریکاست: «اینکه ارتباطات میان طرفین دشوارتر شده و آمریکاییها بدون مشورت با شرکای اروپایی خود تصمیمهایی اتخاذ میکنند را حالا دیگر آموختهایم. البته ما در آینده هم به آمریکا نیاز داریم، و ناگفته نماند که آنها هم به ما نیاز دارند.»