صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ ثور ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار شدید رهبری اسرائیل به حزب‌الله در مورد ادامه حملات

هشدار شدید رهبری اسرائیل به حزب‌الله در مورد ادامه حملات

نخستوزیر و وزیر دفاع اسرائیل در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی به شبهنظامیان حزب الله و دولت لبنان هشدار دادند که "در صورت انجام حملات جدید به خاک این کشور با واکنشی بسیار سخت اسرائیل" روبرو خواهند شد.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و بنی گانتس، وزیر دفاع این کشور به شبهنظامیان حزبالله و دولت لبنان هشدار دادند که از هر حملهای به خاک اسرائیل خودداری کنند.
بنیامین نتانیاهو در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که شامگاه روز دوشنبه ششم اسد (۲۷ جولای) برگزار شد اعلام کرد هر حملهای از سوی حزبالله و لبنان واکنش شدید این کشور را در پی خواهد داشت.
این دو سیاستمدار اسرائیلی در کنفرانس مشترکی به این موضوع اشاره کردند که "روز دوشنبه مشاهده شده که برای مدتی یک کماندوی حزبالله از مرز لبنان به خاک اسرائیل وارد شده است".  
نخستوزیر اسرائیل گفت: «این امر یک حادثه جدی تلقی میشود.»
همزمان حزبالله گزارشهای مربوط به "یک حمله ناموفق" را تکذیب کرده است.
نتانیاهو گفت: «حزبالله و لبنان مسئولیت هر حملهای را بر عهده خواهند داشت.» نخستوزیر اسرائیل در سخنان خود افزود که "حزبالله با آتش بازی میکند".
درگیریهای پراکنده بنا بر گزارشها، ارتش اسرائیل روز دوشنبه در منطقه موسوم به مزارع شبعا از ورود "گروهی از مبارزان حزب الله به خاک این کشور جلوگیری کرده است". سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در پیامی توییتری نوشت که درگیریهای پراکنده همچنان ادامه دارد؛ تاکنون به ارتشیان اسرائیلی آسیبی وارد نشده است.
به گفته خبرگزاریها نیز در دو سوی مرز شمالی اسرائيل به لبنان صدای تیراندازی و انفجار شنیده شده است. در گزارشها آمده که منطقه درگیری در آبادی جبلالروس در منطقه مزارع شبعا بوده است. 
بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در کنفرانس مشترک مطبوعاتی شامگاه دوشنبه بار دیگر اظهار داشت: «هر حملهای که به خاک اسرائیل انجام شود، منجر به یک واکنش شدید، سریع و دردناک اسرائیل خواهد شد.»