صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دونالد ترامپ خواستار اخراج خبرنگار «فاکس‌نیوز» شد

دونالد ترامپ خواستار اخراج خبرنگار «فاکس‌نیوز» شد

موضوع بر سر اظهارات مشاجره برانگیز ترامپ درباره کهنه سربازان آمریکا است. ترامپ گزارشهای منتشر شده را کذب میخواند. اکنون خبرنگار "فاکسنیوز" نیز گزارش جنجالی منتشر شده از سوی نشریه "دی آتلانتیک" را تایید کرده است.
شبکه خبری "فاکسنیوز" در شمار رسانههای محبوب دونالد ترامپ قرار دارد. رسانهای است که رویکردی دوستانه نسبت به رئیس جمهوری آمریکا دارد و از عملکرد و اظهارات ترامپ دفاع میکند. اکنون، ترامپ با انتشار یک پست توییتری، خواستار اخراج یکی از خبرنگاران این فرستنده شده و درباره این شبکه خبری گفته است: "فاکسنیوز" هم از دست رفت!
مشاجره بر سر اظهارات دونالد ترامپ درباره کهنه سربازان آمریکا است. گزارشی که برای نخستین بار توسط نشریه "دی آتلانتیک" منتشر شد.
نشریه یادشده روز پنجشنبه سوم سپتامبر (۱۳ سنبله) گزارشی درباره اظهارات ترامپ در جریان سفر خود به فرانسه منتشر کرده بود.
موضوع بر سر بازدید از گورستان "آیز مارن" در پاریس بوده است. قرار بوده به مناسبت یکصدمین سالگرد جنگ جهانی اول، ترامپ از گورستان نظامی یادشده دیدن کند.
نشریه یادشده نوشته است که ترامپ در نوامبر سال ۲۰۱۸ و به هنگام سفر به فرانسه سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ جهانی اول را "احمق" و "بازنده"  خوانده است.
گفته میشود که دونالد ترامپ از بازدید از قبرستان نظامی "آیز مارن" در هنگام اقامت خود در پاریس امتناع ورزیده است. شماری از سربازان آمریکایی از پای درآمده در جنگ جهانی دوم در این گورستان خاک شدهاند.
نشریه "دی آتلانتیک" در ادامه گزارش خود به نقل از دونالد ترامپ نوشته است که او در واکنش به برنامه بازدید از گورستان "آیز مارن" گفته است: «چرا من باید از این گورستان دیدن کنم؟ این گورستان پر از بازنده است.»
افزون بر آن، گفته میشود که ترامپ در ادامه اظهارات خود نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ جهانی اول را "احمق" خوانده است.
دونالد ترامپ گزارشهای منتشر شده از سوی رسانههای آمریکا درباره اظهاراتش را انکار کرده و از آنها به عنوان "اخبار کذب" یاد کرده است.
سایت "اشپیگلآنلاین" روز یکشنبه ششم سپتامبر (۱۶ سنبله) با  انتشار گزارشی به اخبار مربوط به اظهارات جنجالی و مشاجره برانگیز مربوط به قربانیان جنگ و سربازان آمریکایی پرداخته است.
فشار بر دونالد ترامپ زمانی افزایش یافت که جنیفر گریفین، خبرنگار شبکه "فاکسنیوز" نیز گزارش مشابهی درباره اظهارات دونالد ترامپ منتشر کرد.
خبرنگار این فرستنده خبری با انتشار گزارشی مدعی شده بود که اظهارات ترامپ درباره کهنهسربازان و همچنین کشتهشدگان آمریکایی توسط چهار منبع تایید شده است.
ترامپ از شبکه خبری "فاکسنیوز" درخواست کرده، این خبرنگار را از کار برکنار کند. دونالد ترامپ با انتشار یک پست توییتری حتی گفته است که "فاکسنیوز" از دست رفته است.دونالد ترامپ گفته است که او هرگز چنین نظری درباره سربازان آمریکایی نداشته و علت عدم بازدید از گورستان "آیز مارن" بد هوا و عدم امکان نشست و برخاست هلیکوپتر او بوده است. ترامپ گفته است که سربازان آمریکایی که در جنگ شرکت کرده و جان خود را از دست دادهاند، از نظر او "قهرمان" هستند.
ملانیا ترامپ نیز گزارشهای منتشر شده از سوی نشریه "دیآتلانتیک" و شبکه خبری "فاکسنیوز" را تکذیب کرده و نشر چنین اخباری را "خطرناک" توصیف کرده است.
"اشپیگلآنلاین" در ادامه گزارش خود از کاهش محبوبیت ترامپ در بین ارتش و نظامیان آمریکا خبر داده است.