صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

امریکا بمب افکن‌های استراتژیک «بی-۵۲ اچ» در خاورمیانه مستقر می‌کند

امریکا بمب افکن‌های استراتژیک «بی-۵۲ اچ»  در خاورمیانه مستقر می‌کند

فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به «سنتکام» در وبسایت خود اعلام کرد که بمب افکنهای استراتژیک «بی-۵۲ اچ» را روز شنبه در خاورمیانه مستقر کرده است.
در بیانیه این مرکز آمده است که در ۲۱ نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی دو بمب افکن بی-۵۲ متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده از داکوتای شمالی برای انجام ماموریت به منطقه خلیج فارس در خاورمیانه فرستاده شدهاند.
بر اساس بیانیه، هدف از این کار «جلوگیری از تجاوز و دادن اطمینان خاطر به شرکا و متحدان ایالات متحده» بوده است.
فرماندهی مرکزی ایالات متحده در ادامه میافزاید: «این مأموریت بدون توقف، توانایی ارتش ایالات متحده را در استقرار نیروی هوایی جنگی خود در هر نقطه از دنیا آنهم در یک بازه زمانی کوتاه، و توانایی ادغام در عملیات برای كمك به حفظ ثبات و امنیت منطقهای نشان میدهد.»
در طول این مأموریت، کادر بمب افکنها با هواپیماهای جنگنده آمریکا و نیروهای محافظ نفتکشها در منطقه تعامل دارند. استقرار این بمب افکنهای استراتژیک در خاورمیانه در حالی انجام میشود که کمتر از یکهفته پیش کریستوفر میلر، سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرد با دستور دونالد ترامپ قرار است تا ۱۵ جنوری از شمار نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان کاسته شود.
نیویورک تایمز نیز پیش از این گزارش داده بود که پس از انتخابات ۳ نوامبر ایالات متحده، دونالد ترامپ گزینه حمله به تاسیسات هستهای ایران را با مشاوران و مقامات ارشد نظامی کشورش به بحث گذاشته بود.