صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۶ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار ده وزیر دفاع سابق امریکا به ترامپ در مورد سوءاستفاده از ارتش

هشدار ده وزیر دفاع سابق امریکا به ترامپ  در مورد سوءاستفاده از ارتش

ده وزیر دفاع سابق امریکا سوءاستفاده از نیروی ارتش برای تغییر نتایج انتخابات را اقدامی غیرقانونی اعلام کردند. آنها با انتشار مقالهای مشترک از ترامپ و سایر جمهوریخواهان درخواست کردند نتیجه انتخابات را بپذیرند.
در یک اقدام بیسابقه ده وزیر سابق دفاع امریکا و از جمله جیمز متیس و مارک اسپر با انتشار مقالهای مشترک نسبت به سوء استفاده از ارتش برای تغییر نتایج انتخابات سوم نوامبر این کشور هشدار دادهاند.
سایت "اشپیگلآنلاین" روز دوشنبه چهارم جنوری به نقل از روزنامه "واشنگتن پست" به گوشههایی از مقاله هشدارآمیز وزیران دفاع سابق امریکا به دونالد ترامپ پرداخته است.
در این مقاله بر استقلال و بیطرفی نیروی نظامی امریکا تاکید شده و آمده است.
که هرگونه استفاده سیاسی از نیروی نظامی برای عبور از نتایج انتخابات روز سوم نوامبر عملا نقض قانون اساسی این کشور به حساب میآید.
ظاهرا این مقاله به دلیل تصمیم گروهی از سناتورهای جمهوریخواه برای به رسمیت نشناختن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری است.
این گروه از سناتورها از کنگره درخواست کردهاند که کمیسیونی برای بررسی اتهامات مربوط به تقلبهای انتخاباتی تشکیل دهد. روز چهارشنبه ششم جنوری کنگره امریکا باید آرای ارائه شده از سوی کالج انتخاباتی را تایید کند.
مقاله وزرای دفاع امریکا با نام اشتون کارتر، دیک چنی، ویلیام کوهن، رابرت گیتز، چاک هیگل، لئون پانهتا، ویلیام پری، دونالد رامزفیلد، جیمز ماتیس و مارک اسپر منتشر شده است.  جیمز متیس و مارک اسپر هر دو در دولت دونالد ترامپ وظیفه هدایت وزارت دفاع را برعهده داشتند.
امضا کنندگان این مقاله سوء استفاده از ارتش را "تلاش برای کودتا" اعلام کردهاند. در این نامه به دونالد ترامپ هشدار داده شده است که استفاده از «نیروی نظامی امریکا برای حل دعواهای انتخاباتی میتواند این کشور را به مسیری خطرناک، غیرقانونی و خلاف قانون اساسی بکشاند.»
در این مقاله از کریستوفر میلر، سرپرست پنتاگون و همچنین سایر مسئولان وزارت دفاع درخواست شده است از دخالت در امور سیاسی پرهیز کنند.