صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازگشت ترامپ به جهان سیاست یک ماه پس از ترک کاخ سفید

بازگشت ترامپ به جهان سیاست یک ماه پس از ترک کاخ سفید

موضوع بر سر آینده حزب جمهوریخواه است. شکاف در این حزب بین طرفداران و مخالفان ترامپ به اوج خود رسیده است. ترامپ اعلام کرده است که یک ماه پس از پایان دوره زمامداری خود، در ارتباط با آینده این حزب سخنرانی خواهد کرد.
کنفرانس سه روزه اتحادیه محافظهکاران امریکا روز ۲۵ فبروری در ایالت فلوریدا آغاز به کار میکند. فرستنده خبری "سیانان" با انتشار گزارشی اعلام کرده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق امریکا، در این کنفرانس حضور خواهد یافت.
"سیانان" اعلام کرده است که موعد سخنرانی دونالد ترامپ روز ۲۸ فبروری، در روز پایانی این کنفرانس خواهد بود.
منابع مطلع به خبرنگار "سیانان" اطلاع دادهاند که ترامپ ضمن انتقاد شدید از عملکرد دولت بایدن و بهویژه انتقاد از سیاست گشایش مرزهای امریکا، به موضوع آینده حزب جمهوریخواه خواهد پرداخت.
این نخستین حضور سیاسی ترامپ یک ماه پس از ترک کاخ سفید است.
موضوع استیضاح دوم ترامپ و همراهی برخی از نمایندگان و سناتورهای جمهوریخواه با طرح استیضاح او باعث شکاف در این حزب شده است.سخنرانی تند میچ مککانل علیه ترامپ و همچنین پاسخ ویرانگر ترامپ به اظهارات رئیس فراکسیون جمهوریخواهان در مجلس سنا به شکاف سیاسی در این حزب دامن زده است. دو منبع مطلع به خبرنگار "سیانان" گفتهاند که مایک پنس، معاون وقت دونالد ترامپ، دعوت شرکت در این کنفرانس را رد کرده است. این در حالی است که سازماندهندگان این کنفرانس ابراز امیدواری کردهاند که پنس در تصمیم خود مبنی بر عدم شرکت در این کنفرانس تجدیدنظر کند.