صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار فوتی‌های کرونا در امریکا از مرز نیم‌ میلیون نفر گذشت

شمار فوتی‌های کرونا در امریکا از مرز نیم‌ میلیون نفر گذشت

نیم میلیون نفر در امریکا در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان سپردهاند. در امریکا پرچمها به حالت نیمافراشته درآمدهاند.
این در حالی است به طور متوسط روزانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در آن کشور واکسینه میشوند.
رسانههای امریکا اعلام کردهاند که شمار قربانیان کرونا در امریکا به رقم ۵۰۰۰۷۱ نفر رسیده است. به این ترتیب، ۱۹ درصد کل جانباختگان کرونا در جهان در امریکا به ثبت رسیده است.
جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا در سخنرانی خود در کاخ سفید در این باره ابراز تاسف کرد. پرچم امریکا در مراکز دولتی به حالت نیمافراشته درآمده است.
بایدن در سخنرانی خود گفت که شمار قربانیان کرونا در ایالات متحده بیش از مجموع کل قربانیان امریکا در جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام است.
آنتونی فاوچی، مشاور کاخ سفید درباره بیماریهای عفونی دولت دونالد ترامپ را مسئول افزایش شمار قربانیان کرونایی در امریکا میداند. عدم توجه کافی دولت ترامپ به الزام مقابله جدی با شیوع کرونا باعث افزایش شمار مبتلایان به این ویروس شده است.
تا ماه می سال گذشته میلادی شمار قربانیان کرونایی امریکا بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر بود. این رقم تا ماه سپتامبر دو برابر شد و در ماه دسامبر حتی به ۳۰۰ هزار نفر افزایش یافت.
گفته میشود که تنها در بازه زمانی بین دسامبر تا فبروری سال جاری، شمار قربانیان کرونایی در امریکا ۴۶ درصد افزایش یافته است. شمار موارد جدید ابتلا به کرونا در امریکا پس از شروع کار جو بایدن و آغاز واکسیناسیون گسترده کاهش یافته است. گفته میشود که در امریکا روزانه به طور متوسط یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر علیه ویروس کرونا واکسینه میشوند.