صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ناروی نیز اخراج پناهجویان رد شده افغان را متوقف کرد

ناروی نیز اخراج پناهجویان رد شده افغان را متوقف کرد

پس از توقف اخراج پناهجویان رد شده افغان از فنلند و سویدن، اکنون ناروی نیز اعلام کرده است که اخراج افغانها را موقتاً متوقف کرده است. این کشور وخامت وضعیت امنیتی در افغانستان را دلیل این تصمیم خوانده است.
اداره امور مهاجرت ناروی (یو دی ای) و اداره رسیدگی به شکایات پروندههای پناهندگی این کشور (یو ان اِ) ضمن یک اعلامیه مشترک گفته اند که به دلیل وخامت وضعیت امنیتی افغانستان و با توجه به وضعیت بشری در این کشور، عجالتاً اخراج پناهجویان افغان را متوقف میکنند.
مقامات هر دو اداره یاد شده گفته اند که به همین دلیل تصمیم گرفته شده است که پولیس ناروی تا ۱۵ ماه سپتمبر هیچ پناهجوی رد شده را به کشور درگیر جنگ افغانستان اخراج نکند. این تصمیم شامل حال آن افرادی میشود که تقاضای پناهندگی شان رد شده، مکلف به ترک ناروی اند و یا درخواست اجازه اقامت شان رد گردیده است.
گروه طالبان همزمان با روند خروج نیروهای بین المللی از افغانستان در آغاز ماه می سال روان میلادی حملات و عملیات های خود را در مناطق مختلف افغانستان تشدید بخشیده اند.
ایالات متحده، آلمان و چند کشور دیگر به روز دوشنبه از طالبان خواستند که آتش بس اعلام کنند، اما این گروه تا حالا به این درخواستها پاسخ مثبت نگفته است.
قبل از این اداره امور مهاجرت فنلند اعلام کرده بود که سر از روز جمعه، ۹جولای، اخراج پناهجویان رد شده افغان متوقف گردیده است.
همچنان اداره امور مهاجرت سویدن نیز به تاریخ ۱۶ جولای اعلام کرد که به دلیل قدرت گرفتن طالبان در مناطق مختلف افغانستان، اخراج پناهجویان رد شده افغان را متوقف کرده است.