صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ جوزا ۱۴۰۳

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون پوندی هالیوود در بریتانیا؛ بروکسبورن مرکز تازه سینمای جهان می‌شود

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون پوندی هالیوود در بریتانیا؛ بروکسبورن مرکز تازه سینمای جهان می‌شود

   یک استودیوی فیلسازی هالیوود از برنامه خود برای ساخت یک استودیوی فلم و تلویزیون «درجه یک» بر پایه سرمایهگذاری ۷۰۰ میلیون پوندی در بریتانیا رونمایی کرد.
به همین منظور، صاحبان استودیوهای سانست(Sunset Studios ) در لس انجلس و یک شرکت سرمایهگذاری یک ملک ۳۷ هکتاری در هرتفوردشایر را به قیمت ۱۲۰ میلیون پوند خریداری کردهاند.
الیور داودن، وزیر ورزش و فرهنگ بریتانیا ضمن اعلام حمایت دولت، این سرمایهگذاری را به مهر تاییدی بر توانمندی صنعت فلم و تلویزیون بریتانیا تعبیر کرد.
هادسون پاسیفیک(Hudson Pacific ) مالک استودیوهای سانست در لوس انجلس این سرمایهگذاری را با همکاری شرکت سرمایهگذاری بلک استون(Blackstone ) انجام خواهد داد و هدف آن تبدیل بروکسبورن به مرکزی برای تولیدات بریتانیایی و بینالمللی عنوان شده است.
این دو شریک پیشبینی کردهاند که سرمایهگذاری آنها سالانه ۳۰۰ میلیون پوند برای اقتصاد بریتانیا عایدی داشته باشد و موجب ایجاد چهار هزار و پانصد فرصت شغلی جدید شود.
این نخستین اقدام برای بینالمللی شدن نام تجاری استودیوهای سانست به عنوان تولید کننده فلمهای معروف هالیوود از جمله لالا لند، از طریق استقرار نمایندگی در خارج از خاک ایالات متحده به شمار میرود.
به نظر میرسد با بازگشایی سالنهای سینمایی در امریکا و اروپا و ادامه رقابت اقتصادی چین و ایالات متحده، صنعت فلم ایالات متحده در تلاش است تا عقبماندگی خود در سال ۲۰۲۰ را از صنعت سینمای چین با توسعه سرمایهگذاریهای جهانی خود جبران کند.
چین در طول همهگیری کرونا در سال ۲۰۲۰ موفق شد تا بالاترین رقم فروش بلیط فلمهای سینمایی در جهان را از آن خود کند و برای نخستین بار از ایالات متحده پیشی بگیرد. صنعت فلم چین همچنین پرفروشترین فلم سال ۲۰۲۰ به نام «هشتصد»(The Eight Hundred ) و نام سه فلم چینی دیگر از جمله «مردمم، میهنم»، «ژیانگ زیا» و «ایثار» در میان ۱۰ فلم پرفروش سال گذشته میلادی جای گرفت.