صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حامد کرزى عازم تهران شد

حامد کرزى عازم تهران شد

رئیس جمهور حامد کرزی به منظور اشتراک در اجلاس بين‌المللى مبارزه جهانى با تروریزم و نشست سه جانبه سران افغانستان، ایران وپاکستان عازم تهران شد.
در خبرنامۀ که از سوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک رسيده ، آمده است که رئیس جمهورکرزى در جلسه سه جانبه سران افغانستان، ایران و پاکستان در تهران پايتخت ايران اشتراک میکند.

در اين اجلاس در مورد مبارزۀ مشترک علیه تروریزمو مواد مخدر، گسترش روابط و همکاری های سه کشور در عرصه های سياسى، اقتصادى و فرهنگى بحث و گفتگو صورت می گیرد.
همچنین حامد کرزى فردا در اجلاس بین المللی مبارزه جهانى با تروریزم سخنرانى نموده و دیدگاه افغانستان را در مورد ضرورت همکاری کشور های منطقه و بخصوص کشور های اسلامی در مبارزه علیه تروریزم روشن خواهد ساخت.

در اجلاس بین المللی مبارزه با تروریزم، به موضوعاتی چون ريشه‌ها و ابعاد تروريزم، همكارى منطقوی و بين‌المللى در خصوص مبارزه با تروريزم، نقش سازمان‌هاى بين‌المللى و منطقه‌اى و ديدگاه اديان الهى در خصوص مبارزه با تروریزم پرداخته خواهد شد.
در این اجلاس سران دول و نماینده گان بلند پایۀ شصت کشور و سازمان بین المللی و منطقوی اشترک می کنند.
رئیس جمهور افغانستان را در سفر به ایران، داکتر زلمی رسول وزیرامور خارجه، داکتر رنگین دادفر سپنتا مشاور امنیت ملی، عبدالکریم خرم رئیس دفتر مقام ریاست جمهوری و وحید عمر سخنگوی رئیس جمهور همراهی می کنند.
اين سفر در حالى صورت گرفته که در جريان هفته، وزير دفاع ايران وارد کابل شد و با حامد کرزى و ساير مقامات دولتى در مورد روابط دو کشور صحبت نمود.