صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مردم بامیان خواستار محاکمه قاتلین جواد ضحاک اند

مردم بامیان خواستار محاکمه قاتلین جواد ضحاک اند

وکلای مردم در شورای ولایتی بامیان می گویند که پس از دستگیری قاتلین جواد ضحاک رئیس شورای ولایتی این ولایت، مردم بامیان خواهان به محاکمه کشاندن آنها در بامیان شده اند.
راضیه اقبال زاده معاون و سرپرست شورای ولایتی بامیان به آژانس خبری وخت گفت که، طبق گزارشات رسیده ،طی عملیاتی که از طرف نیروهای افغان و آیساف از چهارشنبه شب گذشته در دره قمچاق ولسوالی سیاه گرد ولایت پروان آغاز گردیده است،12 نفر از افراد مسلح مخالف دولت دستگیر شده اند.

به گفته خانم راضیه در جمع دستگیر شده گان، مولوی مطیع الله فرمانده این گروه، که در قتل رئیس شورای ولایتی بامیان دست داشت نیز شامل است..
وی میگوید که، بعد از این که مردم از این خبر اطلاع پیدا کردند به شورای ولایتی آمده و خواستار محاکمه این افراد در ولایت بامیان گردیدند.
خانم اقالزاده علاوه کرد: دستیگری این افراد مرهم کوچکی برزخم های مردم بامیان گذاشته است اما آنها باید در صورت امکان در مقابل مردم بامیان به سزای اعمالشان برسند تا از خشم مردم این ولایت کاسته شود

در همین حال اسحاق محمدی یکی از شهروندان بامیان با ابراز خرسندی از دستگیری قاتلین ضحاک به آژانس خبری وخت گفت: مو هیچ وقت قاتلای رئیس شورای ولایتی خوره نموبخشی.
وی از مقامات محلی و دولت مرکزی خواست تا محاکمه قاتلین رئیس شورای ولایتی بامیان را در این ولایت برگزار کنند.
قابل یاد آوری است که عملیات تصفیوی دره قمچاق ولسوالی سیاگرد ولایت پروان از وجود مخالفین مسلح دولت،هنوز به پایان نرسیده و در مورد تعداد کشته شدگان و مجروحین این عملیات نیز تا هنوز آماری در دسترس نیست.

جسد ضحاک، که اخیرا در مسیر راه بامیان ربوده شده بود، سه روز بعد از اختطاف اش از ولسوالی غوربند ولایت پروان در شمال کابل یافت شد.(وخت)