صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزيرداخله: نيروهاى افغان آماده اند که مسووليت امنيت را برعهده بگيرند

وزيرداخله: نيروهاى افغان آماده اند که مسووليت امنيت را برعهده بگيرند

وزير امور داخله در د يدار با قوماندان عمومی ناتو، بر آماده گى نيروهاى امنيتى براىگرفتن مسووليت ها از نيروهاى خارجى تاکيد کرد.
در خبرنامه ای که از سوى وزارت امور داخله منتشر شده، آمده است که بسم الله محمدى وزير امور داخله، طى ملاقات با دريا سالار جيمز ستيف ريدز قوماندان عمومى پيمان اتلانتيک شمالى (ناتو)، گفت که نيروهاى امنيتى افغان، هر لحظه آماده اند که مسووليت هاى امنيتى را بر عهده بگيرند.

وی افزود که اکنون پوليس توانايی آنرا دارد تا در تامين امنيت کشور، نقش بهتری را ايفا نمايد؛ افغانستان ميخواهد به پای خود ايستاده شود و بار دوش جامعۀ جهانی نباشد.
وزير امورداخله افزود: ما در تلاش آن هستيم تا ظرفيت های آموزشی پوليس ملی را ارتقا دهيم و اين موضوع، در امر انتقال امنيت به افغانها، بسيار مهم و ضروری است.
محمدى در اين ديدار، از قوماندان عمومى ناتو خواست تا زمينۀ آموزش های مسلکی را برای جوانان افغان در صفوف پوليس، در کشور های عضو ناتو مساعد نمايد.

در اين ديدار، قوماندان عمومی ناتو، از برنامه های روی دست گرفته شدۀ وزارت امورداخله حمايت نموده، آنرا گام اساسی و خوب در راه رسيدن به هدف مسلکی شدن پوليس ملی، عنوان کرد.
قوماندان ناتو تاکيد نمود که اکنون زمان آن فرا رسيده تا مسووليت های امنيتی، به خود افغانها واگذار گردد.

قرار است که اولين مرحلۀ انتقال مسووليت از نيروهاى خارجى به نيروهاى افغان، در اوايل ماه جولاى سال جارى ميلادى، در هفت ولايت آغاز شود و تاسال ٢٠١٤ ميلادى تکميل گردد.
اين ولايات شامل کابل، بدون ولسوالى سروبى، پنجشير، باميان و شهرهاى هرات، لشکرگاه، مهترلام و مزارشريف بوده که بعداً به ولسوالى ها نيز گسترش خواهد يافت.
قوماندان عمومى ناتو، بر ادامۀ کمک های نيرو های ناتو تاکيد کرد و برای تجهيز بهتر پوليس ملی افغانستان، تعهد نمود.
دريا سالار جيمز به نمايندگی از ناتو، يکبارديگربر کمک و همکاری اعضاى ناتو، بعد از سال ٢٠١٤ ميلادى و روابط دراز مدت افغانستان و ناتو تاکيد ورزيد.