صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

محکومیت گسترده قتل احمد ولی کرزی

محکومیت گسترده قتل احمد ولی کرزی

رئيس جمهور و صدراعظم پاکستان و داکتر عبدالله رهبر ایتلاف ملی تغییر وامید ، عمل قتل احمد ولى کرزى برادر رئيس جمهور کشور را وحشيانه خوانده و آنرا به شدت محکوم کرده اند.
احمد ولى کرزى رئيس شوراى ولايتى قندهار، قبل از چاشت روز گذشته در منزلش توسط قوماندان محافظين وى با ضرب گلوله به قتل رسيد.
درخبرنامه دفترسخنگوى رئيس جمهور کرزى آمده است که آصف علی زرداری، رئیس جمهور و سید یوسف رضا گیلانی صدراعظم پاکستان، بعد از ظهر دیروز طی تماس های جداگانه تيليفونی با حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان، قتل احمد ولی کرزی را به وی، خانواده و مردم افغانستان تسلیت گفته اند .

منبع مى نويسد که مقامات پاکستانى، این عمل را وحشیانه خوانده و آنرا به شدت محکوم کرده اند.
همچنان داکتر عبدالله ـ عبدالله رهبر ایتلاف ملی تغییر وامید ، نيز در پيام تسليت خود به حامد کرزى ، نوشته است : حادثه ی هولناک شهادت محترم احمد ولی خان کرزی برادر عزیزتان و رئيس شورای ولایتی قندهار به دست عوامل تروریستی دشمن ، مایه تاسف وتاثر عمیق گردید ، من این جنایت نابخشودنی را به شدت محکوم وآن را یک عمل خاینانه ، ضد ملی وناشی از عمق کینه وخصومت دشمنان مردم افغانستان با شخصیت های ملی وخدمت گذار کشورمان می دانم.

داکترعبدالله که يکتن از رقيبان حامد کرزى در انتخابات سال گذشته رياست جمهورى بوده ، گفته است که احمد ولی کرزی یک شخصیت ملی مستقل ، خدمت گذار ودلسوز کشور بود که به خوبی ماهیت تروریستان را می شناخت و با قاطعیت وشجاعت علیه آنان مبارزه می کرد.

وى قتل احمدولى کرزى را ضایعه دردناک خوانده و به حامد کرزى ، اعضای فامیل وهمه همکاران احمدولى در شورای ولایتی قندهار ومردم افغانستان تسلیت گفته؛ از درگاه قادر متعال برای احمدولى آمرزش وغفران الهی وبرای بازماندگانش صبر وشکیبایی مسئلت نموده است .