صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مشاور رئيس جمهور و والى سابق ارزگان در حمله انتحاری کشته شد

مشاور رئيس جمهور و والى سابق ارزگان در حمله انتحاری کشته شد

جان محمد خان، یکی از مشاوران ارشد حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، در منزلش واقع در کارته چهار شهر کابل کشته شد. آقای جان محمد خان در سالهای گذشته به عنوان والی ولایت ارزگان در مرکز افغانستان ایفای نقش کرده است.

پاسوال ایوب سالنگی قوماندان زون 101 آسمایی، در جواب به خبرنگاران این حادثه را تایید کرد. گزارشها حاکی از آن است که هاشم وطنوال، نماینده ارزگان در ولسی جرگه نیز در این حادثه کشته شده است.

گزارشگر اعزامی روزنامه افغانستان میگوید مهاجمان ساعت هشت شب گذشته منزل مشاور رییس جمهور را هدف قرار دادند و درگیری های نیروهای امنیتی با آنان تا ساعت چهار صبح ادامه داشت. گزارشها حاکی از آن بود که مهاجمان چندین تن از اعضای خانواده جان محمد خان را گروگان گرقته بودند، اما یک مقام امنیتی در صحنه گفت که همه اعضای خانواده جان محمد خان سالم هستند و در این حادثه هیچ آسیبی ندیده اند.

ترور آقای خان حالی صورت گرفت که نیروهای امنیتی کشور، مسئولیت‌های امنیتی را دیروز در ولایت بامیان، رسما از سربازان ناتو تحویل گرفتند. قرار است طی چند روز آینده این نیروها امنیت تعدادی دیگر از مناطق از جمله کابل را نیز برعهده گیرند.(افغانستان)