صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

زرداری: دستور مى دهم تا به محموله های ارتزاقی افغانستان اجازه حرکت داده شود

زرداری:  دستور مى دهم تا به محموله های ارتزاقی افغانستان اجازه حرکت داده شود

رييس جمهور پاکستان درملاقات با رييس جمهورگفت که همين امروز دستور مى دهد تا به محموله های ارتزاقی افغانستان در آن کشور؛ اجازه حرکت داده شود. اين مطلب در خبرنامه دفتر سخنگوى رييس جمهوری بيان شده است .آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان دیروز وارد کابل شد.

در خبرنامه آمده است که زردارى ،بعد از ظهر دیروز با حامدکرزى ملاقات کرد و ضمن اظهار تاثر عمیق بخاطر کشته شدن احمد ولی کرزی رئیس سابق شورای ولایتی کندهار و برادر کرزى، تسلیت مردم پاکستان را به رئیس جمهور ابراز کرد.
در خبرنامه آمده است که روسای جمهور دو کشور، روی مشکلات ترانزیتی میان افغانستان و پاکستان نیز بحث وگفتگو کردند.

منبع مى افزايد که در این دیدار، انوار الحق احدی وزیر تجارت افغانستان نیز حضور داشت و از عدم رفع مشکلات ترانزیتی میان افغانستان و پاکستان خبر داد . وى گفت که محموله های زیاد تجارتی افغانستان در دروازه های پاکستان متوقف مانده و منتظر ورود به کشور می باشند.

چندى قبل، يکتن از مسوولين اتاق تجارت وصنايع افغانستان گفته بود که حدود ٥٠٠٠ کانتينر اموال تجار افغان در بندر کراچى و ساير مناطق پاکستان متوقف شده است . دفترسخنگوى رييس جمهور مى نويسد که آصف علی زرداری در این ملاقات ضمن اظهار عدم آگاهی از این موضوع گفت که به محض رسیدن به اسلام آباد؛ همین امروز دستور خواهد داد تا هر چه زودتر به محموله های ارتزاقی افغانستان اجازه حرکت داده شود .

منبع مى افزايد که در اين ديدار، فیصله گردید تا جهت حل بیشتر مشکلات ترانزیتی وزیر تجارت کشور به پاکستان سفر نماید و با همتای پاکستانی خویش، روی حل بیشتر مشکلات ترانزیتی بحث و گفتگو نماید. در خبرنامه آمده است که در این ملاقات روی مسایل منطقه ای و بین المللی، روابط دو کشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی و مبارزه مشترک علیه "تروریزم "بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

منبع نوشته است که روسای جمهور افغانستان و پاکستان، ضمن اینکه صلح را نیاز مبرم برای هر دو کشور دانستند، بر اهمیت مبارزه مشترک علیه "تروریزم "تاکید کردند و خاطر نشان نمودند که هر دوکشور باید اجازه ندهند که ثبات در افغانستان و پاکستان برهم بخورد.