صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حامد کرزى حملات تروریستی در اوسلو را شدیداً محکوم کرد

حامد کرزى حملات تروریستی در اوسلو را شدیداً محکوم کرد

رئیس جمهورحامد کرزى حملات تروریستی در اوسلو پایتخت ناروى را که باعث کشته شدن ده ها تن گرديده، شدیداً محکوم کرد. جمعه شب طى دو حمله در اوسلو دست کم هشتاد تن کشته و شمار زیادی زخمی شده اند.

يک انفجار در محلى صورت گرفته که درآنجا دفتر جینس ستولتین بیرگ صدراعظم ناروی هم قرار دارد،اما به گفته مقامات،اودرهنگام انفجار در دفترش نبود ومصوون است. در خبرنامۀ که دیروز از سوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى منتشر شده ،آمده است که حامد کرزی؛ اين حملات را به حيث اعمال تروريستى به شدت تقبیح نموده ،ميگويد که حملات به اوسلو که یکی از با امن ترین کشورهای جهان است، نشان می دهد که هنوزتروریزم تهدید جدی برای امنیت جهان است.

رئیس جمهورافزوده : مردم افغانستان سالها است از حملات تروریستی و دهشت افگنى رنج می برند و بهتر از هر کس دیگری درد و رنج مردم ناروی را درک می کنند. حامد کرزى با اظهار سپاس ازکمک های مردم ناروی به افغانستان، تسلیت وهمدردی خود را به مردم، حکومت و خانواده های قربانیان حوادث اوسلو، اظهار داشته است.

گفتنى است که ناروی در حدود ٥٠٠ عسکر درچهارچوب نيروهاى آیساف در افغانستان دارد که بيشتر آنها در ولايت فارياب فعالیت دارند. از آغاز سال ٢٠١١ تا حال؛ ده عسکر اين کشور؛ طى رويداد هاى مختلف درافغانستان کشته شده اند