صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شاروال قندهار در يک حمله انتحارى کشته شد

شاروال قندهار در يک حمله انتحارى کشته شد

غلام حيدر حميدى شاروال قندهار صبح دیروز در نتيجه يک حمله انتحارى کشته شد. زلمى ايوبى مسؤول دفتر مطبوعاتى ولايت قندهار گفت که اين رويداد صبح ساعت ٩:٤٠ دیروز در تعمير شاروالى قندهار به وقوع پيوست.

وى افزود که غلام حيدر حميدى در يک حمله انتحارى کشته شد. مل پاسوال عبدالرازق سرپرست قوماندانى امنيه قندهار که حمله کننده انتحارى مواد منفجره را در لنگى خود جابجا نموده بود .

به گفته موصوف ، شاروالى در اين اواخر پروسه تخريب منازلى را آغاز نموده بودکه در زمينهاى دولتى اعمار گرديده بود. موصوف ميگويدکه دیروز بزرگان قومى محل در مورد تخريب اين منازل با شاروال ملاقات داشتند.

قوماندان امنيه گفت که در جريان همين ملاقات يکتن از افرادى که آمده بودند، مواد منفجره را در لنگى خود جابجا نموده و با منفجر نمودن آن شاروال را به قتل رساند . به گفته عبدالرازق، در اين رويداد حميدى کشته شده و تعداد زياد ديگر زخم برداشته اند .

گفتنى است که طى يک ماه گذشته اين دومين حمله انتحارى است ، که به وسيله لنگى انجام ميگردد. چندى قبل در مراسم فاتحه احمدولى کرزى برادر رئيس حمهورکرزى و رئيس شوراى ولايتى قندهار نيز با استفاده از لنگى حمله انتحارى صورت گرفته بود .

در اين حمله انتحارى يکتعداد افراد به شمول رئيس شوراى علماى قندهار کشته شده بودند . در نتيجه چندين حملات تا حال چهار کارمند شاروالى ( دو معاون شاروالى و دو محافظ ) کشته شده و مدير ناحيه هشتم مجروح گرديده است .

واقعات ترور در اين اواخر يک بار ديگر در قندهار افزايش يافته و طى يک ماه گذشته بعد از احمد ولى کرزى برادر رئيس جمهور کرزى اين دومين مسؤول بلند پايه دولتى است ، که کشته ميشود .