صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آصف علی زرداری: افغانستان باثبات به نفع پاکستان و منطقه است

آصف علی زرداری: افغانستان باثبات به نفع پاکستان  و منطقه است

آصف على زردارى رئيس جمهور پاکستان ميگويد که افغانستان با ثبات به نفع منطقه و جهان بوده وکشورش آماده هر نوع کمک با حکومت افغانستان در اين راستا ميباشد . آصف على زردارى،اين اظهارات را دوشنبه شب در اسلام آباد هنگام ملاقات با مارک گروسمان نماينده خاص امريکا براى افغانستان و پاکستان بيان نمود .

آصف علی زرداری در این ملاقات گفته است که در صورتی که دو طرف خواستار بهبود روابط باشد، عملکرد همه جوانب جنگ بر علیه تروریزم باید شفاف باشد فرحت الله بابر سخنگوى رئيس جمهور پاکستان ،بعد از اين ملاقات در يک نشست خبرى گفت که گروسمان و زردارى در اين ملاقات روى حالات اخير افغانستان و مبارزه عليه تروريزم صحبت نمودند.

وى علاوه نمودکه در اين ملاقات،روى مشکلات ايجادشده در روابط پاکستان و امريکا نيز صحبت صورت گرفت و فيصله به عمل آمد، تا براى حل اين مشکلات، يکجا تلاش نمايند .بابر گفت در اين ملاقات رئيس جمهور زردارى اظهار داشت که يک افغانستان قوى و باثبات به نفع پاکستان ، منطقه و جهان است و در اين راستا کشورش آماده هر نوع کمک با حکومت افغانستان ميباشد.

مناسبات اسلام آباد و واشنگتن بعد از عملیات ویژه امریکا در پاکستان و قتل اسامه بن لادن در ماه ثور سال جاری متشنج شده است. ایالات متحده امریکا از مدتی به این طرف پاکستان فشار بیشتری را بر پاکستان وارد نموده تا عملیات های نظامی در مناطق قبایلی را شدت بیشتری بخشیده و همین گونه عملیات در وزیرستان شمالی آغاز نماید.

اداره اوباما چندی پیش کمک نظامی 7/2 میلیارد دالری خود به پاکستان را به تعلیق آورده بود ، ولی البته امریکا اطمینان داده است که مجموعه کمک 5/7 میلیارد دالری این کشور که شامل کمک های ملکی می باشد را به پاکستان تحویل خواهد داد.

گفتنی است که در این ملاقات مارک گروسمن را، کامرون منتر سفیر ایالات متحده امریکا در پاکستان و تعدادی از مسئولین بلند پایه نظامی و ملکی همراهی می کرد و همچنین زرداری را حنا ربانی کهر وزیر خارجه و عبد الحفیظ شیخ وزیر داخله پاکستان همراهی می نمود.

مارک گروسمان روز دوشنبه به هدف اشتراک در نشست سه جانبه ميان افغانستان ، پاکستان و امريکا به اسلام آباد رفته است .