صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مراسم به خاک سپاری مرحوم الحاج محمد اسلم خلیلی برگزار شد

مراسم به خاک سپاری مرحوم الحاج محمد اسلم خلیلی برگزار شد

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم الحاج محمد اسلم خلیلی پدر بزرگوار محمد کریم خلیلی معاون رییس جمهور، با حضور مقام های عالی رتبه دولتی و هزاران نفر از اقشار مختلف مردم، در غرب کابل برگزار شد. دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری خبر داد، در این مراسم شمار زیادی از اعضای کابینه، رییس ولسی جرگه و شماری از اعضای مجلسین شورای ملی، رییس و اعضای ستره محکمه، لوی حارنوال، رییس اداره امور و دارالانشای شورای وزیران، رهبران احزاب سیاسی، علماء و آیات عظام، شخصیت های علمی و فرهنگی، برخی از مقام های دولتی دیگر و همچنین هزاران نفر از اقشار مختلف مردم شرکت نموده بودند.

بتدا در مسجد و حسینیه نبی اکرم واقع در شهرک امید سبز ، نماز جنازه به امامت حجت الاسلام و المسلمین استاد قربانعلی عرفانی اقامه شد. سپس سرپرست وزارت تحصیلات عالی به نمایندگی از تمام شرکت کنندگان در محفل، مصیبت پیش آمده را به محمد کریم خلیلی معاون رییس جمهور و اعضای خانواده اش تسلیت گفته و از حضور گرم شخصیتهای بلند پایه دولتی، چهره ها و رهبران احزاب سیاسی و اقشار مختلف مردم اظهار تشکر و قدردانی نموده و برای مرحوم مغفور طلب غفران الهی وبرای بازماندگان آن مرحوم صبر جمیل استدعا نمود.

وی همچنین از فعالیتهای نیروهای امنیتی در راستای تامین امنیت مراسم اظهار سپاسگذاری و قدردانی نمود. در ادامه اشتراک کنندگان محفل بعد از ادای نماز، جنازه را تشییع نموده و در قبرستان عمومی غرب کابل به خاک سپردند. مرحوم الحاج اسلم خلیلی یکی از بزرگان و از شخصیتهای متنفذ اجتماعی بود که همواره درجهت خیر و صلاح جامعه و مردم خویش گام بر می داشت.

آن مرحوم یکی از کسانی بود که زحمات زیادی در طول دوره جهاد کشید و در این راه علی رغم اینکه تعدادی از اعضای خانواده اش دستگیر و سه تن از برادرانش به شهادت رسید اما هیچ گاه در عزم وی در انجام وظایف دینی و مهینی اش خللی بوجود نیاورد. سرانجام الحاج محمد اسلم خلیلی در تاریخ 13 اسد سال 1390 هجری خورشیدی در سن 91 سالگی دعوت پرودگار را لبیک گفته و به سرای ابدی شتافت.