صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سرور دانش با رییس شورای تحصیلات عالی ترکیه ملاقات نمود

سرور دانش با رییس شورای تحصیلات عالی ترکیه ملاقات نمود

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در ملاقات با رییس شورای تحصیلات عالی کشور ترکیه بر تصریح پروسه تحصیلی برای بیش از 300 محصل افغان در کشور ترکیه تاکید نمود. یک منبع وزارت تحصیلات عالی به آژانس اطلاعاتی باختر خبر داد، قانونپوه سرور دانش سرپرست وزارت تحصیلات عالی در ملاقات با داکتر یکتا ‌سراج رییس شورای تحصیلات ترکیه داشت گفت، وزارت تحصیلات عالی افغانستان مبلغ 5 ملیون دالر امریکایی را که از بودجه دولت افغانستان است برای پروسه تحصیل برای بیش از سی محصل افغان در کشور ترکیه اختصاص داده است.

این تعداد از محصلان به اساس لیاقت از ولایات در رشته های طب،‌ انجینری، ‌زراعت ومعادن جهت تحصیل به کشور ترکیه اعزام خواهند شد که این برنامه برای سه الی پنج سال ادامه دارد. بالمقابل رییس شورای تحصیلات عالی ترکیه درراستای آموزش برای محصلان افغان ابراز آماده گی نمود.

طبق یک خبر دیگر، هیئت تحصیلات عالی ترکیه از دانشگاه های کابل و طبی کابل دیدن نموده که در ملاقات با پوهاند امین الله امین رییس دانشگاه کابل و پوهاند شیرین آقا ظریف رییس دانشگاه طبی کابل ، روی ارتقاء ظرفیت استادان،‌ ایجاد برنامه های آموزش مهارتی، ایجاد کتابخانه ها و تجهیزات لابراتوارها، اشتراک استادان در سیمینارهای علمی و تحقیقی صحبت نمودند.

بعداً داکتر سراج از ساختمان جدید دیپارتمنت ترکی دانشگاه کابل و لابراتوارهای دانشگاه طبی کابل دیدن نمود. گفتنی است که کشور ترکیه همه ساله یک صد بورس تحصیلی را در دسترس دولت افغان قرار میدهد و تاحال در کشور ترکیه بیشتر از یک هزار محصل افغان در رشته های مختلف مصروف آموزش می باشند.