صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱ عقرب ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سازمان ملل از اخراج کودکان مهاجر از آسترالیا نگران است

سازمان ملل از اخراج کودکان مهاجر از آسترالیا نگران است

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد روز جمعه (5 آگست 2011) از آسترالیا خواست تا از برنامه غیرانسانی باز پس فرستادن کودکان مهاجر به مالیزیا دست بکشد. این کشور مهاجرین قبول ناشده را برای طی مراحل، به مالیزیا میفرستد.
قرار است دولت کانبرا 800 پناهجو را برای طی مراحل قانونی به مالیزیا بفرستد و در مقابل 4000 پناهجو را که در آنجا طی پروسه شده اند، در آسترالیا پناه بدهد.

اولین کشتی این پناهجویان روز پنجشنبه به مرکز نگهداری مهاجران به جزایر کریسمس منتقل شد. 18 تن از 55 نفر کودک و زیر 18 سال می باشند. باور به این است که 13 تن از این کودکان بدون والدین یا سرپرست به مالیزیا فرستاده می شوند.یونیسف، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، گفته است که این کودکان نباید به مالیزیا فرستاده شوند، چرا که آن کشور کنوانسیون آوارگان سازمان ملل را امضا نکرده است.

نورمن گیلسپی، رییس اجرایی یونیسف در آسترالیا گفت: یونیسف به شدت درباره این مساله نگران است. تعداد آنها زیاد نیست و ما مطلقا می گوییم که این کودکان نباید (از آسترالیا) اخراج شوند .او گفت: اخراج این کودکانی که قبلا آزار دیده اند و قرار دادن آنها در معرض آزار بیشتر، ما فکر می کنیم که بسیار یک اقدام افراطی می باشد .

دولت آسترالیا گفته است که تک تک دوسیه های افراد خردسال را بررسی می کند. در همین حال، گیلسپی به کریس بوون، وزیر مهاجرین آسترالیا اصرار کرد تا این دوسیه ها را با دلسوزی و مهربانی بررسی کند.رییس اجرایی یونیسف در آسترالیا همچنان گفت: ما فکر می کنیم که جهان تماشا می کند، و ما فکر می کنیم که آسترالیا واقعا بر اساس وظایف و تعهداتش به کنوانسیون حقوق اطفال عمل نمی کند . او ادامه داد: ما می گوییم که اولین و آخرین مساله مورد توجه، کودکان و راحتی آنها می باشد... و مبادله آنها فقط به خاطر شماره و اعداد، یک جواب غیرانسانی به یک مساله انسانی است .دویچه وله)