صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۱ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نماینده جدید سرمنشی سازمان ملل برای افغانستان آغاز به کار کرد

نماینده جدید سرمنشی سازمان ملل برای افغانستان آغاز به کار کرد

یان کوبیش نماینده جدید سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان به روز چهارشنبه رسماً کارش را در این سمت در کابل آغاز کرد و با رییس جمهور کرزی و وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

همزمان با آغاز کار یان کوبیش به صفت نماینده جدید سازمان ملل متحد برای افغانستان، مقام های حکومت این کشور ابراز امیدواری کرده اند که وی بتواند نقش برجسته را در زمینه هم آهنگی امور میان افغانستان و جامعه جهانی ایفا کند.

آقای کوبیش به روز چهارشنبه با رییس جمهور کرزی و داکتر زلمی رسول وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

جانان موسی زی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان به رادیو آزادی گفت، در دیدار میان وزیر خارجه افغانستان و فرستاده جدید ملل متحد برای این کشور روی مسایل مختلف بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

یان کوبیش دیپلومات سلواکی که 59 سال دارد به روز سه شنبه وارد کابل شد. پیش از وی استیفن دیموستورا به عنوان نماینده سازمان ملل متحد برای افغانستان کار می کرد.

آقای کوبیش در میدان هوایی بین المللی کابل به خبرنگاران گفت که تلاش می کند ماموریتش را در افغانستان به خوبی به پیش ببرد.

من امیدوار هستم که در اینجا کار نمایم و در پروسه انتقال مسوولیت های امنیتی به نیرو های افغان با حکومت این کشور همکاری نمایم. من در حالی به همکاری های خوب تلاش می نمایم که افغانستان در حال پیشرفت و ترقی است. سازمان ملل متحد آماده است تا حد توان برای افغانستان کمک نماید.

شماری از آگاهان در افغانستان بدین باور هستند که یان کوبیش با وضعیت منطقه و به خصوص افغانستان آشنایی کامل ندارد.

اما مقام های وزارت خارجه افغانستان می گویند، یان کوبیش دیپلومات وزریده است که قبلاً هم در کشور های مختلف وظیفه اجرا نموده و در گذشته سفر های به افغانستان نیز داشته است. به گفته این مقام ها، آقای کوبیش در مورد وضعیت فعلی افغانستان آگاهی کامل دارد.(رادیو ازادی)