صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در اثر انفجار در قندهار 4 نفر کشته و 19 تن زخمی شده اند

در اثر انفجار در قندهار 4 نفر کشته و 19 تن زخمی شده اند

مقام‌های محلی در قندهار در جنوب کشور گفته اند که جنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس این ولایت در پی حمله انتحاری زخمی شده است. به گفته‌ آنها، این انفجار ساعت دوی بامداد روز سه‌شنبه، ۷ سنبله و زمانی روی داد که خودرو حامل آقای عبدالرازق در حال عبور از محل حادثه در حوزه دهم امنیتی قندهار بود.

گفته می‌شود که فرد بمبگذار لاری مملو از مواد منفجره حامل خود را در نزدیک موتر حامل فرمانده پلیس قندهار منفجر کرده است.

جاوید فیصل، سخنگوی والی قندهار گفته که به اثر این انفجار انتحاری، دست و صورت جنرال عبدالرازق به گونه سطحی زخمی شده و در حال حاضر تحت درمان است.

آقای فیصل همچنین گفت که در این انفجار چهار غیرنظامی کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شده‌اند که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

سخنگوی والی قندهار افزود که زخمیان این حادثه در بیمارستان شهر قندهار تحت درمان قرار گرفته‌اند و وضعیت سلامت آنها خوب است.

شاهدان عینی گفته‌اند که این انفجار به حدی نیرومند بوده که صدای آن تا مناطق دور دست شهر قندهار شنیده شده و خانه‌ها و مغازه‌های اطراف محل انفجار، آسیب دیده است.

گروه طالبان با فرستادن پیامک تلفنی به رسانه ها مسئولیت این بمبگذاری انتحاری را به دوش گرفته است.

این حادثه یک روز پس از کشتار هفده غیرنظامی دیگر در ولایت هلمند، در غرب ولایت قندهار روی داده است.

سخنگوی والی هلمند روز دوشنبه در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته بود که طالبان این افراد را سربریده اند اما بعدا گفت که این افراد در اثر درگیری میان دو فرمانده طالبان کشته شده‌اند.

کشتار هلمند محکومیت گسترده داخلی و بین‌المللی را به دنبال داشت.(بی بی سی)